Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 18 paź 2018, 12:04

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Od kiedy choruję na moczówkę prostą, towarzyszy mi uciążliwy rumień naczynioruchowy.
Objawia się czerwonymi plamami-rumieniami na szyi, dekolcie, policzkach, a czasem nawet na ramionach i plecach. Pojawia się:
- w momencie zdenerwowania
- po wysiłku fizycznym
- po wystawieniu się na słońcu
- podczas spożywania alkoholu.
Na pewnym forum internetowym, jeden z Moczówkowców opisywał podobny problem.

Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Ja chyba mam coś podobnego. U mnie występuje, kiedy jestem zdenerwowana, i gdy piję alkohol. Czasem też przy jedzeniu, ale rzadko. Przy wysiłku fizycznym, to raczej normalnie, jestem czerwona tylko na twarzy.
Zastanawiam się czy to jest to samo, co u Ciebie. To są plamy o nieregularnym kształcie najczęściej twarzy i dekolcie; na plecach nie wiem :) Dosyć długo się utrzymują.
Skoro znasz nazwę tej przypadłości, to domyślam się, ze masz ją zdiagnozowaną. Mam rację? Wiesz może czy to występuje tylko u chorych na moczówkę?

moja corka tez to ma...jak sie dobrze zrozumialysmy
po wysilku,jedzeniu dostaje duuuzych rumiency,nie zauwazylam aby jeszcze gdzie wychodzily..
uczucie goraca to jeszcze zdaza sie czasto,a do spania zimne jak lod nogi ale to podobno przy niedoczynnosci tarczycy normalne

Awatar użytkownika

Tak, to takie plamy o nieregularnym kształcie. Czasami dużo małych plamek przekształca się w jedną większą. Zazwyczaj rumień zaczyna się na szyi, a póżniej rozchodzi się na dekolt, następnie na twarz. Przy jedzeniu, albo piciu ciepłego napoju też się pojawia. Ale szczególnie przy zdenerwowaniu i alkoholu, tak jak u Ciebie, Martyska.
Rumień naczynioruchowy zdiagnozowałam sobie w internecie, :lol: ale zostało to też potwierdzone u dermatologa. Z pewnością nie jest to choroba występująca tylko u Moczówkowców.
Ja zaczęłam łączyć to z naszą przypadłością, bo rumień zaczął się pojawiać, kiedy zachorowałam na moczówkę (albo kiedy zaczęłam ją leczyć - nie pamiętam).
Dodatkowo, na jednym z forów internetowych pewien Moczówkowiec pisał o podobnej zależności.
Chyba faktycznie coś w tym jest...
Żaden z moich lekarzy endokrynologów nie miał wiedzy na ten temat.
A dermatolog powiedział mi, że jest na to tylko jedno lekarstwo - nauczyć się z tym żyć :?
A może to kwestia ciśnienia?
Przecież leki zatrzymujące wodę w organizmie podnoszą ciśnienie...

Sylwia, ale to chyba nie może być połączone z Nasze chorobą, bo moja Siostra ma to samo, a nie ma moczówki i nigdy nie miała. Przy najbliższej wizycie u endokrynologa podpytam o to.

Awatar użytkownika

Podpytaj, może Twój endokrynolog będzie coś wiedział na ten temat...
Mi ewidentnie zaczęło się to w parze z moczówką. Być może to przypadek, zobaczymy co reszta o tym napisze. Może jest więcej takich przypadków. :?

rzeczywiście mam to samo, tylko nigdy nie przywiązywałam do tego uwagi ;) ostatnio nawet w pracy kierowniczka do mnie się pyta, co mi się stało, że mam takie plamy na szyi. A ja na to że po prostu czasem tak mam ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.