moczowka.pl
http://moczowka.pl/

Tarczyca
http://moczowka.pl/viewtopic.php?f=3&t=2189
Strona 1 z 1

Autor:  martyska [ 03 sty 2013, 1:52 ]
Tytuł:  Tarczyca

Czy ktoś z tych (a może każdy?), kto ma moczówkę przysadkową, ma problemy z tarczycą?

Autor:  Anna [ 03 sty 2013, 15:43 ]
Tytuł:  Re: Tarczyca

ja z tarczycą (odpukać) problemów nigdy nie miałam. Za to mam wysoką prolaktynę, a reszta czekam na wyniki :)

Autor:  Elka [ 03 sty 2013, 19:34 ]
Tytuł:  Re: Tarczyca

Tak ja mam kłopoty z tarczycą (niedoczynność tarczycy)i biorę Euthyrokx N75 po pół tabletki.
Mam moczówkę prostą.

Autor:  martyska [ 03 sty 2013, 21:27 ]
Tytuł:  Re: Tarczyca

Elka, zapytałam, bo ostatnio byłam u swojego endokrynologa i okazało się, ze mam niedoczynność tarczycy. Zastanawiałam się czy ktoś ma podobnie :) Biorę Euthyrokx N 25, raz dziennie całą tabletkę, więc mniejszą, o ile nie najmniejszą dawkę. Lekarz powiedział, że w marcu sprawdzimy wyniki i okaże się czy taka dawka wystarczy.
Elu, a masz jakieś objawy z tym związane?

Autor:  Elka [ 04 sty 2013, 21:52 ]
Tytuł:  Re: Tarczyca

matryska co do bjawów to tycie,wole (u mnie nie występuje na zewnątrz a do wewnątrz) nerwowość. Kłopoty z niedoczynnością tarczycy to kłopoty i ze wzrokiem. Nie wystrasz się bo właściwa dawka powoduje właściwą pracę tarczycy i powyższe problemy nie są straszne. :)
Ja biorę większą dawkę niż twoja. Jednak miałam długi okres zastoju w braniu hormonu tarczycy i to nie ze swojej winy, a rodzinnej. Od 01.2012 jestem pod opieką dobrej endokrynolog. Robię zalecane mi badania i powoli wracam do normy. W poniedziałek odbieram wyniki z kortyzolu sodu i potasu, a maju robię na na glukozę, TSH i i jak zwykle sód, potas oraz mocz i co z nim ucieka.
Robiłam już USG tarczycy TPO (MAK) i TG (TAK). Guzków jeszcze chyba nie mam tak dużych by się martwić, a endo ciągle powtarza zabiegi. Oba wyniki nie wyszły cudowne, ale i nie są aż tak straszne. Powyższe skróty mało mi mówią, a w komputerze jeszcze ich nie przestudiowałam. ;)
Nie chciałam iść do szpitala i latam do laboratorim na bierząco :lol:

Autor:  Pysiak16 [ 02 kwie 2013, 22:28 ]
Tytuł:  Re: Tarczyca

Ja również posiadam. U mnie spowodowane jest tym, że przysadkę mam wyciętą w całości więc wszystkie hormony muszę dostarczać przez tabletki lub zastrzyki.
Biorę Euthyrox N88, raz dziennie

Pozdrawiam :)

Autor:  Elka [ 03 kwie 2013, 21:12 ]
Tytuł:  Re: Tarczyca

Pysiak ja na razie Euthyrox biorę 37,5 czyli dzielę dawkę N75. Co będzie w majowych wynikach opiszę tu. Jak do tej pory nadal nie czuję się ok ale może to wina przedłużającej się zimy. Minirin w areozolu jakoś tam działa jak chce, a ja jakoś tam funkcjonuję.
Trzymajcie i byle do wiosny ;)

Autor:  Sylwia [ 25 cze 2013, 16:32 ]
Tytuł:  Re: Tarczyca

Mam moczówkę i żadnych problemów z tarczycą. :)

Autor:  Jeweline [ 30 sie 2016, 21:14 ]
Tytuł:  Re: Tarczyca

Pół roku po zdiagnozowaniu moczówki wykryto u mnie Hashimoto. Wydaje mi się więc, że jest to temat powiązany, bo przy poprzednich badaniach nie było żadnych problemów z tarczycą.

Czekam teraz na kolejne wizyty, i trochę mnie to przeraża, nie chcę brać kolejnych hormonów, bo już teraz mam problemy z wagą. Choć to podobno zatrzymanie wody...

Autor:  Elka [ 30 sie 2016, 22:05 ]
Tytuł:  Re: Tarczyca

Witaj
U mnie jakieś 4-5 lat temu (nie pamiętam dokładnie daty) też wykryto wole Hashimoto. Po dłuższym braniu euthyrox najpierw N50 teraz N75: na pół = 37,5 wole zanikło czy całkiem nie wiem nie robiłam ostatnio takich badań bo endo twierdzi że nie ma potrzeby skoro wynik się poprawił i to dużo.
Na temat wola Hashimoto jest dość dużo w goglach. Masz okazję poczytać. Ja czytałam ale mnie mało zainteresowało. :) Po co mam się straszyć na zapas. ;)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/