Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 18 gru 2017, 16:46

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Jak w temacie:
Ile tabletek - opłatków dziennie przyjmujecie?
Córce endokrynolog zalecił 2x30 Minirinu ale wydaje mi się że jest to zbyt mała dawka a mianowicie córka dostaje tabletkę rano i wieczorem. Całą noc przesypie bez problemu ale o 16-17 po południu zaczyna się mega sikanie i picie co potrafi być uciążliwe. Ciężar właściwy też spada poniżej 1005.
Myślicie że powinnam jej dodać jeszcze jedną dawkę?
Jak długo u was tabletka spełnia swoje zadanie, jak często musicie je brać?

Awatar użytkownika

Witaj Angelika.
Dziś krótko. Jestem dorosła mam przypisane 3-4 po 1tabletce i też jest dawka za mała. Dawkuję podwójnie czyli 3-4 x po 2 w zależności od dnia. Czekam na nowe badania. Gdybym nie zwiększyła noc i dzień mam przesiusianą i przepitą :(
Jak ci leku starcza a możesz (nie znam wieku córki) daj jej 1/2 lub 1 tabletki (ę) więcej.
Szukaj pomocy u endo. Mam moczówkę prostą ale rezonansu u mnie robić nie wolno.

Pozdrawiam

mam 17 lat i przyjmuje dwie tabletki po 60 mikrogramów. ☺ i musę brać co 4 h pół tabletki.

Angeliko, ja mam 27 lat i przyjmuję 2x 60 mikrogramów dziennie. Teoretycznie. Zazwyczaj biorę o 8 rano i 18. Ale bywa różnie. Zdarza mi się brać wcześniej, później próbuję to wyrównywać np. połówką tabletki. Myślę, że mamy dużo łatwiej, bo czasem jest po prostu tak, że czuję że muszę już tą tabletkę wziąć i tyle. O wiele trudniej jest dawkować dziecku.

Mnie lekarz zalecił dwa razy dziennie po 120 ale jak brałam rano to ok. 14/15 zaczynałam latać pić i siusiać jak nawiedzona.
Teraz biorę o 8:00 rano połowę i o 14:00 druga połowe a wieczorem o 20:00 cała.
Może spróbuj córce podzielić ta dzienną tabletkę u mnie zadziałało:)

Ja podobnie.

Teoretycznie zapisane mam 3x60 ale biorę około 8 całą około 16 połówkę i na noc przed 22 całą. Ktoś kiedyś pisał o łamaniu paznokci przy otwieraniu opakowań - własnie na taką serię trafiłam, "sreberko" wcale nie da się oderwać, a opłatek od razu się kruszy. Pierwszy raz taka akcja zapiszę sobie chyba nr seryjny

Awatar użytkownika

Kati taki problem miałam do września. Dawki zwiększałam i zero miałam z tego korzyści. Dziś żeby nie zapeszyć pukam w nie malowane drzewo ;)
Szpital nie przyjął na sprawdzenie problemu i przebadanie dokładne. Gdy pytałam dlaczego bo mam skierowanie odpowiadali "bo nie" Kiedy prosiłam o wpis na skierowaniu dlaczego? też nie udało mi się wpisu zdobyć. Endo kierująca bez badań wypisała mi recepty na Minirin120 3 po 1 dziennie. Co ciekawsze czasami po nocy lek działa o wiele dłużej i wtedy biorę 2 x po 1 a czasami muszę dołożyć jeszcze pół opłatka. Teraz mam o wiele mniejszy problem.
60mg brałam po 8 razy po 1 i często było brak reakcji ze strony organizmu, a co gorsza ganiałam do WC co godzinę albo i częściej nawet nocą. To była tragedia.
Pogadaj ze swoją endo, a jak nie uda się weź tak jak ja skierowanie do innej poradni z endo, ale najpierw sprawdź do kogo się rejestrujesz. Jak prywatnie źle traktuje pacjentów to na NFZ będzie gorsza.
Pozdrawiam Ela

angelika daj jej jedna wiecej 30 to mala tabletka . Pamietaj jak sie spi lezy caly dzien na dluzej jej starczy . cala noc przespi na tej 30 to dobrze i dodaj na dzien . pytaj jaej jak sie czuje . proces jak przestaje dzialac jest stopniowy pier idziesz spokojnie do lazienki ale nastepnym razem jest w nie dlugiej odleglosci czasowej . potem czujesz jak pechez szybko zbiera wode z rak takie mrowienie tak jak by z zyl krew ci sciagano. pozniej jest coraz silniej i nie dobrze jak tak stale ma to uczucie o jakiejs porze bo to taki niepokuj po co to . zwykli lekarze o tym nic nie wiedza . mam pare rzeczy co odkrylem co pomaga . opisze pozniej gdzies tu . czy twoja corka nie oddych buzia tak tylko pytam

Ostatnio wystarcza mi tylko 2x 60 czyli znowu się zmniejszyło. Dla mnie to lepiej bo w środku dnia czasem zdarzało się zapomnieć i dopiero częste wychodzenie do łazienki przypominało ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.