Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 22 sie 2017, 14:58

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość

Cześć.
W lipcu zdiagnozowano u mnie moczówkę prostą ośrodkową. Guz w lejku przysadki... Zaczęłam przyjmować minirin 2x60, od kilku dni minirin nie działa... już wcześniej lekarka przepisała mi 120-ki i brałam 2x po pół płatka później 3xpół. Teraz od jakiegoś czasu biorę 2x120 i niestety to za mało.
Jutro idę do lekarza po kolejną receptę, nie wiem czy internista coś zaradzi na to... Mieliście taką sytuację?

Nie wiem czy internista pomoże - ja biore 3x 60, ale czasem trzeba większej dawki, po prawie 30 latach leczenia wydaje mi się, że to zależy od ogólnego stanu zdrowia też, np jak jestem przeziębiona to inaczej ten opłatek się chyba wchłania, albo nie zachowam tego odstępu pół godziny jedzenia i picia przed i po minirinie, a i jak jakieś piwo czy wino wypije to też działa krócej. Może dla ciebie lepiej brać mniejszą dawkę ale 3x. No i czy jakieś inne leki w tym czasie brałaś i one może osłabiły działanie?

No właśnie złapałam przeziębienie i teraz tak sobie myślę, że faktycznie to może mieć wpływ :) Odstęp staram się zachowywać bo faktycznie nie działa jak powinien, z alkoholem związku nie zauważyłam... Czyli najlepiej do endo biec?

U nas też często problem z dawkowaniem - chociaż od jakiegoś czasu jest spokój. Córka przjmuje obecnie 3x30. Czasem wydaje się ze dawka jest za duża a czasem za mała ale myślę że wszystko w granicach normy.
Myślę że wpływ na działanie leku ma to co ssię je i pije oraz warunki pogodowe - wydaje mi się że w czasie upałów zapotrzebowanie na lek jest mniejsze.
To nasz pierwszy rok z moczówką więc też ekspertem nie jestem ale może moje obserwacje trochę Cię uspokoją.
Trzymaj się dzielnie.

Awatar użytkownika

Ten rok miałam nawet w upały pod górkę. Lek jak na złość nie chciał działać. Zmieniłam endo ale jak pisałam szpital odmówił przyjęcia na oddział. Prywatny gabinet kazał się wyrejestrować. Nie bardzo rozumiem co jest bo ciężar właściwy moczu z 1020 spadał i spadł do 1010. Potem już nie robiłam wyników. Miałam dość latania do laboratorium.
Teraz mimo, że mam 3 x 1 w dawce po 120mg mam i tak mam różne dni. Myślałam że tylko ja mam tak z Minirin bo z dawnymi lekami tak się nie działo.
Pozdrawiam wszystkich moczówkowiczów i życzę ulepszonego leku ;)
Teraz chrypię już jak stare zardzewiałe zawiasy :lol:

MP85 - tak lepiej idź do endo, najlepiej sprawdzić też badaniami czy coś się dzieje, no i może sprawdzić jeszcze raz jaka opcja lepsza 3x po mniej czy 2x po więcej, a przy zmianie dawki trzeba sprawdzać poziom potasu itp, zagęszczenie moczu - nie pamiętam dokładnie już co to było.

Angelika - ja sobie troszkę ukruszam tego opłatka i biorę przed czasem jak widać że poprzednia dawka skończyła działać, tak proporcjonalnie do czasu jaki mi został.

Elka ja też podobno mam zmieniony głos - dzięki twoim wpisom przynajmniej wiem od czego ;)

W sumie chyba jedynie leki w zastrzykach dają pewność, że właściwa dawka poszła, te doustne to zawsze jest ryzyko czy się dobrze wchłonie

Awatar użytkownika

Kati lek zaczął działać 120mg ale nadłużej działa po nocy. Ciekawe co. Niedługo mam wyjazdówkę zastanawiam się czy te 5 godzin uda mi się przejechać bez problemu.

I udało się? Mam nadzieje że tak. Moja zdrowa koleżanka maksymalnie 2 godziny bez toalety wytrzymuje i niby po drodze w autokarze nie pije.

Awatar użytkownika

Tak Kati udało mi się wytrwać całe 5 godzin. Jedyny minus to tylko to, że nie piję ponieważ autobusy jadą często tranzytem bez przystanków i WC w samym autobusie. Jakoś daje się żyć normalnie.
Dzięki za odzew.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.