Moczówka prosta

Niekomercyjne forum o chorobie jaką jest Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 23 lip 2017, 22:47

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Witam,
mam 39 lat i choróję na moczówkę od 14 roku życia. Objawów nie muszę opisywać... Ale nie za bardzo szłam na tabletki więc od zawsze brałam areozol. Jednakże zaprzestano go produkować. Po przejściu na tabletki brałam aż 4szt 120 dziennie. Poszłam do szpitala gdzie lekarz ( ordynator) na samym początku popatrzył na mnie ( nie robiąc badań ) powiedział że jestem zdrowa i straszył NFZ-tem... wyniki wyszły niejednoznaczne a on i tak w wypisie napisał, że jestem zdrowa. Tym samym nie przysługują mi tabletki, bez których jak wiecie nie można żyć. Czy znacie jakąś klinike endykrynologiczną w okolicach Lublina czy Rzeszowa??? Albo jakiegoś dobrego lekarza, który by mi pomógł??? Bo jestem załamana. Proszę pomóżcie !!!
Z góry dziękuję
Pozdrawiam

Jeśli chodzi o klinikę nie pomogę, ale sprawa jak dla mnie do rzecznika praw pacjenta. To działa, sprawdzałem sam.

Awatar użytkownika

Witaj Ewelka40
Nie wiem czy nadal ta klinika jest tak dobra jak 40 lat temu. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale podam Ci adres tam gdzie mnie diagnozowano. Mimo, że wtedy endo było w powijakach, a sam oddział składał się z 2 sal miałam super lekarkę. Adiunkt ( to tytuł) Dobrzyńska (tyle o Niej pamiętam) była lekarzem z powołania i nie dała się nabrać nawet na nasze drobne oszustwa.
Tu podaję Ci adres:
Klinika w Gdańsk Wrzeszcz ul. Dębinki.
Czy nadal jest tam taka dobra opieka i diagnozowanie nie mam pojęcia. Mieszkam nie na Pomorzu, ale tam mnie leczono. Dziś i ja mam problemy zarówno z lekarzami jak i liofilizatem Minirin 120. W obecny upał biorę o wiele go mniej 2x1, natomiast zimą tak jak Ty potrafię brać 4x1.
Sprawdź dokładnie tę klinikę potem sprawdź opinie o lekarzach endokrynologach, a szpital jak dostaniesz skierowanie wybierz sama. Wiem jak jest teraz bo sama w ogóle nie zostałam przyjęta na oddział z powodów mi nie znanych. Odpowiedź lekarki była "bo nie" i już.
A może warto czasem skorzystać z prywatnej wizyty by mieć leki. Wiele gabinetów ma podpisaną umowę z NFZ i te dadzą leki na zniżkę.
Ktoś tu pisał o rzeczniku praw pacjenta ale ja od niego dostałam odpowiedź, że mam pisać do Departamentu Farmacji z czego zrezygnowałam bo leki mam jak dawniej na ryczałt. Udało mi się po zmianie endo.
powodzenia :)

Awatar użytkownika

Ewelka 40
Przykro mi ale dr Nadzieja Bittel Dobrzyńska, która mnie leczyła (miała wtedy tytuł adiunkt) zmarła w lutym 1999 r.
Znalazłam Ją w goglach. Szkoda bo poświęcała swój czas nawet przez 24 godziny dla nas smarkaczy. :(

Witaj Elka,
Bardzo dziękuję Ci za pomoc, po kolejnych badaniach okazało sie że moczówka u mnie chyba zniknęła... ale nie poddam sie i w ostateczności udam sie nawet do Gdańska, choćbym musiała przejachać calutką Polskę. Mówią że jestem zdrowa a bez leku nie jestem wstanie normalnie funkcjonować.
Jeszcze raz dziękuję za cenne informacje.
Pozdrawiam

Świetna klinika diagnostyczna jest w Łodzi na ul Sterlinga, tylko nie przychodnia a oddział szpitalny, ludzie z całego kraju przyjeżdżają.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.