Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 22 sie 2017, 14:57

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moczówka

Witam

w 2010 roku mialem stwierdzonego mikrogruczolaka przysadki o wielkosci 2mm ale olalem sprawe i nie zrobilem nic

Od zawsze chcialo mi sie bardzo pic i duzo sikałem, ale ostatnio sikam caly czas niezaleznie od tego czy pije czy nie... a uczucie pragnienia jest tak duze ze o niczym innym nie mysle. Ciezko sie na czyms skupic i ludzie zaczynaja mnie pytac co jest ze mna nie tak ze co chwile pije i sikam.

Mysle ze mam cos z wazopresyną

Dostalem skierowanie do endokrynologa z podejrzeniem moczowki prostej, ale wiadomo ze sa terminy itd

Macie jakis pomysl co moge zrobic zeby to szybciej zdiagnozowac ? Czy mozna z tym jechac do szpitala ?

kilka danych o mnie:

mam 30lat
trenuje kulturystyke ponad 12 lat
dziennie zjadam ok 200g bialka
ostatnio na treningach bardzo sie odwadniam
GFR w normie ale niski
watpie ze przyczyna jest nerkowa biorac pod uwage gruczolaka
oprocz tej moczowki mam jeszcze niedoczynnosc tarczycy

Tytuł: Re: Moczówka
Administrator
Awatar użytkownika

Hej,

Może to dziwnie zabrzmi, ale dobrze tu widzieć kulturystę. Zgaduję, że masz spore pojęcie o hormonach.

Odnośnie twoich pytań - jakbyś np. odczuwał dodatkowe objawy np. ból głowy, który jest nie do zniesienia, wtedy śmiało mógłbyś uderzać do szpitala.
Z typowymi objawami moczówki pozostaje wizyta u endokrynologa. Po takiej wizycie prawdopodobnie kilka dni w szpitalu by zrobić test odwodnieniowy.
Swoją drogą kiedy masz termin wizyty?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.