Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 18 gru 2018, 16:04

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość

cześć.
czy ktoś z Was stosował może Minirin w aerozolu? ja od początku biorę tabletki, ale na liście refundowanych leków. to właśnie aerozol jest najtańszy. rozmawiałam z dwiema osobami, które to stosowały i twierdziły, że jest mało skuteczny. słabo się wchłania i wolno działa. chcę poznać zdanie innych osób. będę wdzięczna za odpowiedź :D

Awatar użytkownika

Hej. Ja stosuję minirin w aerozolu już od prawie 7 lat i jestem zadowolona. Wcześniej brałam przez rok tabletki, ale te do łykania, ale musiałam przerzucić się na aerozol, bo tabletki przestały być wtedy refundowane. Nie żałuję. Dla mnie aerozol szybciej działał od tabletek. Psikam go 2-3 razy dziennie (raz w jedną, raz w drugą dziurkę). Jak mam katar, to działa tak samo, nie zauważyłam żeby miał mniejszą skuteczność. Jak dla mnie szybko się wchłania i działa niemal natychmiastowo. To wygoda w stosowaniu, mogę mieć go zawsze przy sobie. Wiem, że teraz jest minirin melt, ale nie stosowalam go jeszcze, i szczerze mówiąc narazie nie mam ochoty się na niego przerzucać :mrgreen: Może kiedyś spróbuję, bo widzę że dużo osób go chwali... ;)

Myszak musialas przerzucuc sie na areozol bo tabl przestaly byc refundowane?
caly czas sa refunowane...Minirin Melt stos. sie podjezykowo,dziala natychmiast...sa super
ja jestem zalamane zabraniem refundacji i mysle,ze wroci
moglabys napisac w jakich dawkach jest areozol..?
moja corka miala jednorazowo areozol po zabiegu i mialam podac do dwoch dziurek bo tak przeliczyla lek. bylo za dzuo,zatrzymalo ja na caly dzien...jestem ciekawa czy sa dawki

Awatar użytkownika

Na początku chyba 2005 roku przestały być refundowane tabletki i musiałam przerzucić się na aerozol. Nie wiem, pewnie później szybko wrócili refundację, ale ja już pozostałam przy aerozolu, bo mi bardziej podpasował ;)
Aerozolu jest 5 ml w buteleczcie, jedna dawka wynosi 10 mikrogramów, w butelce jest 50 dawek. Ja psikam 2-3 razy dziennie, czyli jakieś 20-30 mikrogramów. Wiem, że minirin melt jest podjęzykowy, może go wypróbuję przy najbliższej okazji, o ile wrócą refundację :P

Brak refundacji na minirin melt, to dla mnie też tragedia. Na początku brałam minirin do łykania. Był bardzo skuteczny, ale wolno działał. Natomiast ten podjęzykowy działa prawie natychmiastowo. Mam nadzieję, że jeszcze się coś zmieni i refundacja jednak wróci.
Wracając do aerozolu, to pewnie jest tak, że może działać na każdego z nieco innym skutkiem, dlatego zdania są podzielone.
Myszka, a nie miałaś podrażnionej, albo wysuszonej śluzówki?
Pod koniec roku 2011 jak zaczęła się ta cała dyskusja dotycząca nowej listy leków refundowanych, przewidziałam, ze może być problem i kupiłam maksymalny zapas. Ale to tylko trzy miesiące, więc później pewnie nie będę miała wyjścia i kupię ten aerozol.

Awatar użytkownika

Ja nie mam praktycznie żadnych przykrych dolegliwości po aerozolu, nie miałam nigdy podrażnionej śluzówki ani nic z tych rzeczy. Ja jestem z niego bardzo zadowolona.
Z co do braku refundacji na minirin melt, to może trzeba chwilę poczekać i ją jednak przywrócą.

Myszka obys miala racje co do powrotu refundacji na tabl
tak sie zastanawiam...jak areozol jest po 10 mikrogramow to jak corka bierze Melt 120to ile wyjdzie psikniec?musze w necie spr. musza byc dawki silniejsze...

Myszka pisze:
Ja nie mam praktycznie żadnych przykrych dolegliwości po aerozolu, nie miałam nigdy podrażnionej śluzówki ani nic z tych rzeczy. Ja jestem z niego bardzo zadowolona.

Witam,
Ja również jest zadowolony z aerozolu, nawet podczas kataru daje rade chodź czasami muszę brać go częściej by zaczął działać.

wojtek pisze:
Myszka pisze:

Witam,
Ja również jest zadowolony z aerozolu, nawet podczas kataru daje rade chodź czasami muszę brać go częściej by zaczął działać.

to wlasnie brac czesciej...przy katarze...nieraz za duzo i zatrzyma,juz to przechodzilysmy z kroplami Adiuretin chodz areozol jest pewnie lepszy

No właśnie tego się boję, bo biorąc tabletkę wiem kiedy i jaka jest dawka, a aerozol, jak piszecie, czasami trzeba powtarzać. Przeżywałam podobny problem podczas chemii. Kiedy wzięłam już tabletkę, a po chwili wymiotowałam, to nie wiadomo było czy ją brać ponownie czy nie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.