Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 20 lis 2018, 19:56

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

martyska pisze:
Ja jeszcze nie wiem, bo mam jeszcze dwa opakowania. z tym, że biorę liofilizaty.

Matryska ten lek jest dostępny i u mnie. Brakuje w areozolu ale nie u producenta czy dystrybutora a w hurtowni do której dostawca nie dostarcza. Przyjdzie mi zmienić znów aptekę a w tym przypadku i hurtownię.
Znów życie pod górkę. Mam się zgłosić po 10.07. to może już będzie w aptece.

Awatar użytkownika

Słuchajcie, ostatnio słyszałam coś o leku podskórnym. Wiecie coś o tym? Stosowaliście coś takiego?

Awatar użytkownika

Podskórne, tzn? Jakieś zastrzyki?

ja nic nie słyszałam o podskórnych lekach. Znalazłam cos takiego:

Preparaty. Minirin (Ferring): tabl. 0,1–0,2 mg (30 szt.). Na rynku farmaceutycznym
dostępne są również preparaty donosowe, podskórne,
domięśniowe i dożylne, ale stosuje się je jedynie w wybranych testach diagnostycznych
bądź w krótkotrwałej terapii.

Awatar użytkownika

Dzięki, Martyska!

Słuchajcie, jest już nowa lista leków refunfowanych.
Ceny Minirinu bez zmian. :D
Jupiiii! :P

Awatar użytkownika

Elka pisze:
Matryska ten lek jest dostępny i u mnie. Brakuje w areozolu ale nie u producenta czy dystrybutora a w hurtowni do której dostawca nie dostarcza. Przyjdzie mi zmienić znów aptekę a w tym przypadku i hurtownię.

Elka udało Ci się w końcu dostać ten Minirin w aerozolu?
Bo teraz to i ja mam chyba problem :? Moja apteka, w której zawsze kupowałam, jest zamknięta do przyszłego tygodnia, nie wiem czemu :( Pytałam się w innej, ale oczywiście nie mieli, farmaceutka dzwoniła przy mnie do dwóch hurtowni i też nie było :( Będę musiała poczekać aż otworzą mają, albo jeszcze ewentualnie gdzieś pochodzę i popytam.

Awatar użytkownika

Myszka pisze:
Elka pisze:

Elka udało Ci się w końcu dostać ten Minirin w aerozolu?
Bo teraz to i ja mam chyba problem :? Moja apteka, w której zawsze kupowałam, jest zamknięta do przyszłego tygodnia, nie wiem czemu :( Pytałam się w innej, ale oczywiście nie mieli, farmaceutka dzwoniła przy mnie do dwóch hurtowni i też nie było :( Będę musiała poczekać aż otworzą mają, albo jeszcze ewentualnie gdzieś pochodzę i popytam.

Myszka czerwcowe leki dostałam dopiero na początku lipca. Apteki nie zamknęli, ale okazało się że dostawca nie dostarcza do hurtowni mimo że producent je ma. Tym razem sprowadzili na dwa m-ce z góry ale co się nalatałam po endo i innych to słów brakuje.
Każda Apteki ma wybraną hurtownię nie tak jak dawniej mogli zamawiać w całej Polsce. Nie podpisują umów z wieloma a z jedną dwiema. Naciełam się też na skierowaniu na badania, że dane laboratorium nie ma podpisanej umowy z rodzinną. Musiałam zapłacić by mieć je i nie latać po innych. Słów brak.
Myszka podono Małopolska ma bez problemu no i Warszawa z Gdańskiem. Tylko, że oblecenie wszystkich aptek równa się z cudem.
Życzę powodzenia. Szukaj w innych aptekach. Trzymam kciuki

Awatar użytkownika

Elka pisze:
Myszka czerwcowe leki dostałam dopiero na początku lipca. Apteki nie zamknęli, ale okazało się że dostawca nie dostarcza do hurtowni mimo że producent je ma. Tym razem sprowadzili na dwa m-ce z góry ale co się nalatałam po endo i innych to słów brakuje.
Każda Apteki ma wybraną hurtownię nie tak jak dawniej mogli zamawiać w całej Polsce. Nie podpisują umów z wieloma a z jedną dwiema. Naciełam się też na skierowaniu na badania, że dane laboratorium nie ma podpisanej umowy z rodzinną. Musiałam zapłacić by mieć je i nie latać po innych. Słów brak.
Myszka podono Małopolska ma bez problemu no i Warszawa z Gdańskiem. Tylko, że oblecenie wszystkich aptek równa się z cudem.
Życzę powodzenia. Szukaj w innych aptekach. Trzymam kciuki

Dzięki Ela Jeszcze pochodzę i poszukam. Ciekawe skąd moja apteka ma ten lek :) na pewno jeszcze któraś apteka w mieście sprowadza leki z tej samej hurtowni. Receptę mam ważną jeszcze ponad 2 tygodnie, więc może gdzieś znajdę. Trochę daleko mi do Warszawy, a do Gdańska to już w ogóle ;) Jeszcze raz dzięki. Pzdr :)

Ależ ja Wam Dziewczyny współczuję tych problemów z dostępnością leków. Ja, odpukać, na razie ich nie mam. Zamawiam u siebie w aptece i następnego dnia mogę już odebrać. Z tym, ze ja liofilizaty przyjmuję. Powodzenia Wam życzę!

Awatar użytkownika

Ja w sumie mogłabym się przestawić na tabletki, ale jakoś na razie nie mam odwagi :oops: Tzn. jestem zżyta z aerozolem, wiem kiedy, i ile go sobie aplikuję, mam go zawsze przy sobie. A z tabletkami bym musiała zaczynać od nowa i próbować jak na mnie działają. No i jeden aerozol starcza mi na miesiąc, a liofilizatów bym musiała kupować pewnie ze dwa opakowania. Jakoś ciężko mi się przestawić :oops:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.