Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 20 lis 2018, 20:20

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość

Myszka, rozumiem Cię, bo gdy była sytuacja, że tylko aerozol miał być refundowany, to też się przestraszyłam, że będę musiała wszystko od nowa ustalać. Ale zastanów się jeszcze, może warto. Ja biorę 2x dziennie po pół tabletki. Ale dawkę 120 mg , bo opakowanie kosztuje 3,20 zł. Jedynym minusem jest to, że mają trochę gąbczastą strukturę i trudno je równo przepołowić. Słyszałam, że jest w aptece gilotynka do tabletek, ale nie wiem ile kosztuje, i czy opłaca mi się ją kupować na ten jeden lek. Słyszeliście o takiej gilotynie?

Awatar użytkownika

Nie słyszałam nigdy o gilotynie do tabletek :P Może kiedyś wypróbuję te tabletki, ale ja się boję, że te 120 mg to jednak dla mnie za dużo będzie :( Chyba bym zaczynała od tej mniejszej dawki. Kurcze, szkoda, że do mojego endokrynologa mam wizytę dopiero w grudniu, bo rodzinnego nie chcę prosić o zmianę na tabletki, bo zawsze jak idę do niego po receptę, to coś mruczy pod nosem :evil: i się pyta czy dalej muszę to przyjmować. No jak przychodzę, to chyba logiczne że muszę... :x

Myszka, bo niektórzy lekarze traktują Nas tak, jakbyśmy brali te tabletki, albo chodzili w kółko do lekarzy, dla zabawy ;/ Akurat ja nie mogę narzekać, bo mam super panią doktor rodzinną. Wypisuje mi tabletki i wszelkie skierowania oraz zaświadczenia bez mrugnięcia okiem. Tacy powinni być wszyscy lekarze.

Awatar użytkownika

No dokładnie martyska tak powinno być. Ja to bym chciała w ogóle do mojego rodzinnego nie chodzić, bo jak widzę jakie ma podejście to... Ale mam to gdzieś, ma obowiązek mi wypisać i kropka :P Przyniosłam mu przecież zaświadczenie od endokrynologa. Oczywiście coś mruczał, że odczytać nie może :lol:
Dzisiaj pytałam w kolejnych aptekach i oczywiście nie ma aerozolu na hurtowniach. Poczekam do 16-go, bo wtedy mają otworzyć moją aptekę. Jak tam też nie będzie, to będę musiała przerzucić się na te liofilizaty :|

Awatar użytkownika

Witajcie.
Rodzinna to i mnie jakoś niezbyt potrzebna. Co do liofilizatoru u mnie nie był skuteczny. Musiałam kupować aż 10 opakowań, a organizm odmawiał mi współpracy czyli nie działa. Było ciężko. Teraz mam 2opakowania w areozolu i mam czasem przerwy z dostawą. Czasem jestem zmęczona już tą walką o życie i byt. Bez leku jestem zero. :(
Myszka trzymam kciuki byś szybko go znalazła.
A może komputerowo można go kupować? Ja nie sprawdzałam tej opcji.

Awatar użytkownika

Ela ja też nie wiem jak podziała na mnie ten liofolizat. I też nie wyobrażam sobie życia bez leku :shock: Mam jeszcze jedno opakowanie aerozolu, a na przyszłość się nie będę martwić, bo osiwieję :mrgreen:
A komputerowo kupić, to chodzi Ci przez internet? Już sprawdzałam, jest wszędzie niedostępny :cry:

witam potrzebuje porady, mam moczówkę biorę miniryn aerozol w dawce 4X 1, ma obecną chwile ten lek jest niedostępny w aptece a dostępny jest miniryn met 120. ile tabletek bym musiał brać dziennie by dawka odpowiadała dawce stosowanej przy miniryn aerozol.

hmm, trudno powiedzieć. ja nigdy nie przyjmowałam aerozolu, tylko melt. Kiedy była sytuacja, że miałam zmienić na aerozol, to mój lekarz powiedział mi, że muszę to sama sprawdzić. PO prostu próbować. zacznij może od niewielkiej dawki, np. pół liofilizatu 120 mg. Zobaczysz jak na to zareagujesz.

Cześć, w sumie zarejestrowałem się by podzielić się wrażeniami z przejścia z aerozolu na liofilizat. Do niedawna przyjmowałem Minirin 3x dzienne 10µg/dawka. Wszystko działało jak w zegarku, jedno psiknięcie i po kilku minutach tak jakby moczówki nie było, na jakieś 8 godzin. Teraz też przyjmuję Minirin 3x dziennie, ale w dawkach 120µg a do tego to jak szybko lek zadziała i na jak długo jest całkowicie losowe. W aptekach aerozolu już nie ma, bo niby bardziej opłaca się hurtowniom handlować wersją melt. By się zgadzało, melt to 30 porcji, aerozol to minimum 50 a cena ta sama.

witam ja stosuje minirin melt 60 3razy dziennie stosowalem aerozol rowniez 3 razy takze w moim przypadku tabletka 60 to jedno psikniecie .Ile litrow moczu powinno sie wydalac na dobrze dobranym leku i srednio ile razy dziennie ???pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.