Moczówka prosta

Niekomercyjne forum o chorobie jaką jest Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 25 cze 2017, 12:35

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość

Witam, pisałem do firmy Ferring w sprawie aerozolu. Wczoraj dzwoniła do mnie Pani z firmy, która poinformowała mnie, że już rok temu lekarze wiedzieli o wycofaniu Minirinu w aerozolu ( oczywiście wszyscy zapomnieli nam tego przekazać). Powiedziała, że specjalnie dla pacjentów z moczówką prostą, przeceniają do końca stycznia lek w niektórych hurtowniach. Podała mi te hurtownie : Cefarm, medicare, salus. Lek ma być w cenie 10-20 zł na 100 %, także jest to cena jeszcze do zaakceptowania. Jeśli macie jakieś zaprzyjaźnione apteki to idźcie i zapytajcie czy jest możliwość zamówienia dla was leku po przyzwoitej cenie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Witam
Dostałam z Wawy pismo od Rzecznika Praw Pacjenta. Normalnie jestem w szoku. Tak w skrócie swoimi słowami: to za dużo na nas wydali, lek zły, a poza tym oni się tym nie zajmują tylko Departament Farmacji.
Ciekawostką jest to, że choruję od dziecka i od zawsze dostawałam nie chodzi o darmo, ale pismo z Ministerstwa Zdrowia, które to do dziś pożółkłe papierowe leżą w koszulkach foliowych dodatkowo skserowanych by chociaż kopia przetrwała. Ostatni dokument mam z 1991 roku.
Dzieci umierają, nas się chce skremować, a ministerstwo ze wszystkimi gra w kulki. Żałosne czasy.
Mam już dość. Jutro jestem u endo zobaczę co powie i co zaproponuje. Dobrze, że tym razem nie zostałam tak całkowicie na przysłowiowym lodzie. ;)

Awatar użytkownika

Ela, a o co im chodzi z tym, że "lek zły"? Nie wiesz przypadkiem co mieli na myśli? :?:

Awatar użytkownika

Myszka pisze:
Ela, a o co im chodzi z tym, że "lek zły"? Nie wiesz przypadkiem co mieli na myśli? :?:

Myszka nie mam pojęcia bo tego pisma nikt nie zrozumiał same paragrafy i str.Ustaw Dziennika. Wiem po sobie, po Minirin mam dość częste krwawienie z nosa no i coś za często sprawdza czy jest dobra krzepliwość krwi. Tym razem też dostałam na badanie APTT, Mielogram (nie mam pojęcia co to jest) Anty TPO i Anty TG (nie znam tych badań z krwi) i mocz. Dokładnie nie wypytwałam.

Wrócę do Sodu bo i mi opadł. Endo spytała czy ja nie lubię soli? Faktycznie nie przepadam za solonymi potrawami i raczej je nie dosalam bo nie przepadam za solą.
Myszka jak możesz i lubisz śledzie małosolne nie wymoczone wyrównasz Sód bez problemu. Nie polecam przesalania potraw. Ja i za słodyczami nie gonię.

Acha poprosiłam o Minirin refundowany i nie ma sprawy moja wypisała mi Minirin 60. :) Zobaczymy jak podziała. Dała też zaświadczenie do rodzinnego na ten lek :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Ela rozumiem. Ja tam nie miałam i nie mam żadnych dolegliwości po aerozolu. Elektrolity mam zawsze w normie, sód tak samo. Nie ograniczam się jakoś szczególnie, jeśli chodzi o jedzenie. Jem wszystko normalnie. Ela skoro sód niski, wynikało by z tego że masz nawodniony organizm, wątpię, że to z tego, że mało solisz, bo soli w dzisiejszym jedzeniu jest pełno wszędzie, a jej ograniczanie jest nawet wskazane...

Mi na niski sód kazali odstawić Minirin. Poczekać co najmniej dobę i znów brać. Sód się podniósł i minirinu mniej potrzebuję.

Jak jest niski sód to organizm ma za dużo wody ale jest odwodniony. Bo nadmiar wody jest wolną zbędna wodą. I w efekcie pić się chce tak samo bardzo jak przy zwykłym odwodnieniu. Do tego mogą się nasilać bóle głowy.

Ela może spróbuj odstawić lek na jeden, dwa dni.

Awatar użytkownika

Aniu u mnie brak dawki to już kataklizm. Picie i nie wychodzenie z wc to norma. Wieczorem staram się przetrzymać z lekami do snu to ganiam co 10 min i wlewam w siebie 2 flaszki po 0,5 ml wody niegazowanej. Potem nocka z głowy. Endo od razu wiedziała, że z solą jestem na bakier czyli jem małosolne potrawy. Fakt masz rację głowa boli, a jeszcze bardziej boli jak brak dawki i picia. To pierwszy raz opadł mi sód. Oj tam aby do przodu. ;)

jak sód u mnie w normie to potas spada
chyba trzeba się przyzwyczaić, że zawsze będzie coś nie tak :(

Awatar użytkownika

Ja już dawno się do tego przyzwyczaiłam. Nie lubię tylko częstego odwiedzania wc więc sód i potas mnie nie przerażają. Poza tym wynik mógł być zły bo nawet nie wiedziałam, że przeziębienie mnie łapie. Czułam się dobrze więc nie widziałam problemu dopóki mnie nie zwalio z nóg. :)

To jaki teraz lek refundowany będzie zamaist Minirin Areozol? orientuje się ktoś w tej kwetii....

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.