Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 18 gru 2017, 12:59

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Prośba do admina

Zdublował mi się post czy nie można jednego usunąć? Przepraszam ale dopiero dziś zauważyłam go.
Za pomoc z góry dziękuję :D

Elu a od ilu lat używasz aerozolu,

ja też czasami, sporadycznie widzę krew, ale są to pojedyńcze przypadki.
Pozdrawiam
Ola

Awatar użytkownika

Olu ja używam jakieś od chyba 2 lat. Czyli od dnia jego wprowadzenia. W "opłatkach" był za słaby. Nie działał na mój organizm. Mam przerwę w krwawieniu nosa :lol: Postaram się zaglądać teraz częściej. :D
Przepraszam że takie mam długie przerwy w dostępie do forum i komputera.

Oj coś mi się wydaje, że aerozol to trochę dłużej niż dwa lata jest Elciu ja już na studiach go zażywałam a skończyłam 6 lat temu studiować. Wcześniej brałam też zwykłe tabletki Minirin. Apropo leków refundowanych to czy ktoś się z was spotkał kiedyś z innymi lekami z Desmopresyną ? Czytałam, że w Polsce dopuszczonych jest więcej preparatów niż byłam zawsze przekonana.

"Noctissin (Actavis) tabl. w 2 dawkach to aktualnie 4. zarejestrowana marka preparatów dezmopresyny. Na rynku dostępny jest preparat Minirin (Ferring) w postaci aerozolu, kropli do nosa, iniekcji oraz tabletek (2 dawki), a od sierpnia 2008 liofilizat doustny Minirin Melt. Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Desmotev tabl. (Teva) i Presinex (PH & T) aerozol do nosa. Skreślono z Rejestru: krople do nosa Desmopryn (Medana Pharma) i aerozol do nosa Nocutil (Biofarm)."

Czy to tylko takie internetowe Baje ?

Awatar użytkownika

Olu ja nie mylę się.
Lek jaki przyjmowałam przed Minirin0,2 tabletki białe twarde nazywał się Adiuretin ..... To jednak już historia. Minirin0,2 w tabletkach brałam bardzo długo, a od 2lat biorę ten w areozolu. Co prawda lekarka zaczęła od Minirin Melt 120 liofiliozatu, ale ten mój organizm odrzucił. Lek był za słaby. Po wielkich "wojnach i targach" dostałam w aerozolu. Ponad pół roku organizm nie miał ochoty przejść na nowy lek. Teraz ok ale nie tak jak dawniej, za to zmieniłam rodzinnego. Mam dość wojowania o normalne życie.
Olu poczytaj moje posty, a dowiesz się, że choroba sama do mnie przydreptała tak dawno, że zdążyłam już przejść niejedną zmianę tego leku jak królik doświadczalny.
Może u Ciebie w aerozolu był od dawna u mnie nie
Poza tym ja dużo podróżuję i te zmiany same się u mnie kodują. Chętnie wróciłabym na Minirin0,2. Lek który działał prawie natychmiast bez względu czy z jedzeniem czy piciem.
Wiem co biorę, od kiedy i wiem co piszę.
W sumie mało ważne byle znów nie zmienili.

W Polsce jest to co NFZ ci pozwoli przyjmować a nie to co chcesz. Nie ma zamienników. Minęły czasy komuny i pomoc z ministerstwa. Wtedy miałam leki darmo teraz co prawda płacę 3,20 ale płacę a za inne 100% opłaty.
Mieszkasz w Gdyni i pytasz??????? :o
Te leki co wymieniasz wogóle mi nie są znane. Na desmopresinie jadę od dziecka. To składnik wyciągu przysadki mózgowej o ile dobrze pamiętam z warsztatów
Sama poczytaj:
http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D776

Awatar użytkownika

Ja minirin w aerozolu biorę już ponad 8 lat więc na pewno jest on już długo na rynku. Tak jak Ela brałam kiedyś tabletki 0,2, były ok, ale ja wolę aerozol :)

Witam serdecznie, nie wiem czy zwróciliście już uwagę, ale nie ma minirinu w sprayu na nowej liście leków refundowanych. Może wiecie czy zostało już coś zrobione w tej sprawie? bo chce dzisiaj napisać do ministerstwa. Pozdrawiam

nie ma, a pamiętasz co było na poprzedniej liście?
Przy liofilizacie była informacja, ze to refundacja rozpatrzona i zatwierdzona na ileś tam lat, cikawe czy przy spray tez była taka informacja, jeśli była to sobie w kulki lecą

Awatar użytkownika

O matko to na czym ja się znów zatrzymam? No tak Szczęśliwego Nowego Roku życzy nam rząd z Arłukowiczem :x
Szukam listy i sprawdzę jak to się ma w razie co wkleję tu link :(

Do mkmk1990 zaraz wkleję tu tylko link na Minirin w aerozolu http://onkologia-online.pl/medicine/show/244,minirin®#medicinerefundation
Lek jest refundowany = 3,20 jak do tej pory

A to drugi pełnej listy i w aerozolu do nosa brak albo ja nie widzę. Jest jakiś na skórę. Załamie mnie to do końca :o
link http://onkologia-online.pl/upload/obwie ... .23/a1.pdf

Awatar użytkownika

Przepraszam ale chyba błędnie odczytałam i w aerozolu wogóle nie ma. Sprawdźcie sami na podanych linkach.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.