Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 25 wrz 2018, 0:54

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Hej dopiero jestem.
NFZ w roli jednoczesnie Rzecznika Praw Pacjenta wyparł się wszystkiego. Mało,że nie mogłam się z kobietą dogadać to powiedziała, że rzecznika przy NFZ nie było i nie ma. Co ciekawsze adres spisałam 2 lata temu z poradni ZOZ do której należałam zanim nie zmieniłam jej na lepszą. Rzeczniczka się zmieniła a jej następczyni to jedna wielka niewiadoma.
Przy mnie odebrała telefon, na który jakaś matka dzwoniła w sprawie sprzętu dla dziecka. Tu cytuję jej ostatnie zdanie..... pani syn skończył 13 lat i już mu się nic nie należy... 13 lat... co ta matka przeżywa? Na co my płacimy do NFZ?
Pani podpierałą się przepisami. Jakaś nieludzka osoba tam pracuje.
Dosłownie wymusiłam na pani z NFZ potwierdzenie że przyjęła dokumenty jakie przywiozłam ale zrobiła to mniej uczciwie. Zamiast je przyjąć z moim oryginalnym podpisem poodpinała zszywki i z kserowała stawiając pieczątkę "przyjęto z datą" brak jej podpisu i jej pieczątki. Dziś już nie mam siły pisać,ale jutro wysyłam e mail do Warszawy a w poniedziałek to samo priorytetem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Tak jak to robi sąd. Nie podaruję im tym razem. Aerozol był słaby i co mam przejść na 60mg ? A ile tego mam brać? Arłukowicz chyba nie wie co to za choroba. Dodam cukrzyca zrzeszona zyskała zresztą jak zwykle.
Tu podam do kogo pisałam w 2012 tj poza powyższym telefonem w Warszawiewie mam adres e mail z Warszawy. Podam wszystko dokłanie na samym dole postu.
BIURO RZECZNIKA PRAW PACJENTA
ZESPÓŁ INTERWENCYJNO-PORADNICZY
ALEJA ZJEDNOCZENIA25
01-829 WARSZAWA

Sekretariat Biura rzecznika Praw Pacjenta e mail sekretariat@bpp.gov.pl

Imię i nazwisko pani z Warszawy dostaniecie pisząc e mail. Nie wiem czy to będzie ta sama osoba.
Ja jutro piszę cd (nie skasowałam swojej korespondencji z 2012) cd czyli jak to się ma teraz od stycznia 2014 r z pytaniem dlaczego lekarz wystawiający recepty nie poinformował mnie o tym. Trudno najwyżej będę musiałą zmienić rodzinnego ;)
Przepraszam za brak znaków czy błędy ale 12 godzin poza domem dało mi nieźle we znaki.

Dzisiaj w aptece dowiedziałem się że Minirin aerozol jest lekiem nie refundowanym od 01.01.2014 chociaż 02.01.2014 dostałem receptę z magiczną literką "R" . Nikt mi nie powiedział że zamiast 3.20 muszę zapłacić od nowego roku 158zł. :(
Mam pytanie na obecną chwilę jaki lek jest refundowany ??

Może przydało by się trochę szumu w mediach i internecie

Awatar użytkownika

Witaj malina malina
Lek jaki jest refundowany za 7, z groszami to Minirin 60mg. Wróć z receptą do rodzinnego i poproś o przelicznik Minirin w aerozolu na "opłatki" i wypisanie recepty na refundowany. Tę zdaj lekarzowi. Dodam recepty nie są drukiem ścisłego zarachowania. Można nami nieźle manipulować. Znam to ze swojego doświadczenia

Aniu masz rację, ale ja już przeszłam podobną sytuację wcześniej. W tedy rodzinna mi pomogła. Od 2012 po prostu olała wszystko. Straciłąm wtedy recepty, które przeleżały w aptece a mnie zbywano a był to dobry lek bo MINIRIN 02mg. Potem miałą pretensje o 1 opakowanie które rzekomo więcej wziełam co było nie prawdą więc napisałam do e mail do Rzecznika Praw Pacjenta. To opisałam wcześniej. Na koniec "zaproponowała mi" poszukanie innego rodzinnego co z czystym sumieniem zrobiłam. Na początku grudnia wziełam receptę na 4 op na grudzień 2013 i styczeń 2014 dlatego mogę jeszcze poszumieć. W tym m-cu mam endo zobaczę co powie. Nie stać mnie na płacenie 158zł x2 op więc jak na razie przejdę na "opłatki" 60mg i dalej będę szukać pomocy. U mnie w mieście jestem jedna :( nie mam kontaktu z nikim poza internetem no i nie taka młodziutka ale choruję od 9 roku życia. Mam dokumentację od początku choroby. Jak na razie zero pomocy. Będę pisała znów do Rzecznika na adres jaki wcześniej podałam (post powyżej)

To wszystko piszę głośno. Nic mnie nie obchodzi jak zapuka do mnie służba porządkowa. Nie widzę powodu do milczenia

Dzięki , pójdę do rodzinnego wymienić receptę ( mam nadzieję że będzie wiedziała co i jak ..... ) choruję już ponad 30 lat i nie jedną "rewolucję" przeżyłem , ale tym razem naprawdę wszystko było po cichaczu ....

Awatar użytkownika

Ja też ale tyle choruję dlatego mam dość już wykłucania się o leki. Pytasz czy będzie wiedziała .... Ha moja się wściekła że nikt jej nie przeliczył z Minirin 02 na Minirin 120 a potem na krople. Odeszłam od niej a nowy młody (mam zaświadczenie z nazwą choroby po łacinie - teraz już mam i po polsku) co to znaczy diabetes insipidus. To mnie podłamało. Dlatego zaczęłam dokładniej studiować naszą chorobę w internecie.

Adres podałam więc proszę pisz i Ty do Warszawy do Rzecznika Praw Pacjenta. To nie kosztuje a możemy zyskać wiele. W gromadzie zawsze lepiej. :)

Oczywiście napiszę , ale sądzę że było by równie dobrze jak nie lepiej jak byśmy wysłali wspólnego np. maila z imieniem i nazwiskiem osób które to "podpisują" może jak ktoś zobaczy że to nie są pojedyncze przypadki to się "ogarnie".

Mam jeszcze jedno pytanko do ciebie , czy również musisz co roku przynosić do lekarza rodzinnego zaświadczenie od endokrynologa że jesteś chora na moczówkę ?? Ja co roku muszę coś takiego przynosić .

Awatar użytkownika

Tak muszę od 2 lat co roku przynosić takie skierowanie od endokrynologa.
Pewnie spytasz dlaczego dopiero od 2 lat?
Poniewasz moja nie dawała skierowania do endokrynologa a od chyba 1991 roku endokrynolog i to b.dobra endokrynolog mnie nie widziała. Dopiero jak zaostrzyli przepisy na leki moja dała aż 2 skierowania i to jedno PILNE napisane na czerwono dużymi literami. Ja w tym czasie już zdążyłam być prywatnie. Poszłam na skróty by mieć lek dalej. :(
Pytaj jutro znów tu wejdę.

Dziś wysłałam e mail do Wawy. W poniedziałek wyślę to samo ale na papierze.
Wątpię czy ktoś zdecyduje się podać tu swoje dane. Ja swoje dane podałam w e mail.
Pozdrawiam E

Nasze dane to chyba nie jest żadna tajemnica :) Ja do endokrynologa też chodzę prywatnie , ze skierowaniem kolejka jest ok 2 lata , a zaświadczenie potrzebuję co roku .

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.