Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 17 gru 2017, 4:24

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Sylwia pisze:
Ja za każdym razem mam problem z receptami. Lekarze nie chcą mi wypisywać recept na 3 miesiące, a dodatkowo nie wszystkie apteki chcą realizować tak duże i drogie (dla nich) zamówienia.
Zawsze jakiś problem... :/

Ja też mam niekiedy problem z uzyskaniem recepty :( Na 3 miesiące to nawet nie biorę, bo by było gadania :? , zawsze 2 opakowania, wystarcza mi to na niecałe 2 miesiące (biorę aerozol). Ostatnio nie było mojego rodzinnego, tylko inny go zastępował i wypytywał mnie o moją chorobę dokładnie zanim przepisał lek, i to tylko jedno opakowanie!, bo chyba się bał więcej :lol: Do endokrynologa ciężko mi się dostać tak z dnia na dzień, więc zostaje mi rodzinny, na szczęście chyba już wrócił, wiec znowu będę musiała się wybrać po leki.
Co do aptek, to w większości nie ma leku, więc muszą zamawiać. Mam jedną aptekę, w której mają od ręki, ale ostatnio nie chcieli mi sprzedać bo recepta była niewyraźnie napisana :o

A u mnie w Gdyni wygląda to tak, że co roku muszę przynieść do swojej karty zaświadczenie od endokrynologa, oczywiście z NFZ chociaż za wizytę bierze tyle samo co prywatny (płatny lekarz z NFZ po prostu kuriozum :/), mając takie zaświaczenie, które jest ważne przez rok (równo) mogę przychodzić zostawiać info i lekarz wypisuje maksymalną ilość leku na 100 dni czyli przy zamaskowanej przy mnei dawce (biorę 2xdawkę aerozolu mówię, że 3x/dobę) dostaję 5 opakowań :).

Wolę już coroczną walkę o zaświadczenie niż walkę co miesiąc w przychodni po marne opakowanie leku.
I pomyśleć, że coś takiego nam zgotowali. Mam wrażenie, że niedługo będzie potrzebne zaświadczenie od lekarza aby podłączyć człowieka do respiartora czy innego sprzętu ratującego życie. W moim przypadku tak to wygląda. Od zdiagnozowania choroby nigdy nie miałam przerwy w dostawaniu leków ponieważ ja nie mam części przesadki mózgowej odpowiadjącej za gospodarkę wodną, jak zachorowałam to właśnie moczówka uratowała mi życie i pomogła mnie szybko zdiagnozować (wtedy to nie ona była największym problemem).

Więc u myślę, że poprostu jesteśmy tak małym gronem w naszym kraju, że wszyscy mają nasz gdzieś, a głównie chodzi poprostu a dostępność niezbędnego nam do funkcjonowania leku.

ależ się rozpisałam
pzdr Ola

Awatar użytkownika

Ja to zaświadczenie do rodzinnego od endo dostaję bez problemu. Sama wypisuje i to zawsze w styczniu. Nie rozumiem po kiego tyle papieru rodzinnemu jak i tak ma kiepskie informacje na ten temat. Ostatnio felczer wypisał mi receptę na 2-ce nie pytając o nic. Chwała mu za to :)

U mnie w Poznaniu też nie mam większego problemu. Wystarczy powiedzieć lekarzowi, że prosi się o receptę na kilka miesięcy.

Ja pochodze z Jarocina i tez nie mam problemow

Elka pisze:
nazwa uzytkownika pisze:
Elka jeszcze raz widzę że ty masz problemy z receptami.
Powiem Ci że jak prywatnie pójdziesz do lekarza za wizytę zapłacisz to on wystawi ci też refundowaną receptę i patrzą na ile mogą wypisać i wychodzi 3 miechy i na tyle ci wypiszą pytają sie ile bierzesz na dzien kropli czy tabletek dodaj z jedną wyliczą ile na 3 miechy i przepiszą.
A do państwowego barana idź powiedz delikatnie jakie prawa masz i że na 3 miechy chcesz bo ci to utrudnia życie i zagraża twemu życiu. Lekarze mało wiedzą o tej chorobie bo nie jest powszechna.
A jak coś nie pasi mu to idz do wyższej instancji.

Już nie mam problemu z receptami bo mam bardzo dobre zaświadczenie od specjalisty i to faktycznie prywatnego. Na podstawie tego zaświadczenia wypisują mi 2 opakowania. Na razie jakoś sobie radzę. To fakt, że zmieniłam lekarza, a i aptekę też. Na razie jest ok. W razie co znów pójdę prywatnie chociaż drogo, ale pójdę. Troszkę dziwne, że od 3 lat mam te problemy bo wcześniej jakoś ich nie widziałam i nie czekałam na dostawę leku 3-4 m-ce a i lekarz była w to zaangażowana i umiała w miarę wyliczyć dawkę. Te ostatnie półtora roku było tragiczne.
Pytałam już w aptece cz mają leki odpowiedź była że są. Uffffff.
Ja jak dużo wydalam wtedy bardzo dużo piję. Praktycznie wtedy wc i kran tylko się liczy. Bez leku nie mam życia.
Co to znaczy 3 miechy?

jak wygląda takie zaświadczenie?

i nadal aktualne?

Awatar użytkownika

Vegasnight_69 pisze:
Elka pisze:
nazwa uzytkownika pisze:
Elka jeszcze raz widzę że ty masz problemy z receptami.
Powiem Ci że jak prywatnie pójdziesz do lekarza za wizytę zapłacisz to on wystawi ci też refundowaną receptę i patrzą na ile mogą wypisać i wychodzi 3 miechy i na tyle ci wypiszą pytają sie ile bierzesz na dzien kropli czy tabletek dodaj z jedną wyliczą ile na 3 miechy i przepiszą.
A do państwowego barana idź powiedz delikatnie jakie prawa masz i że na 3 miechy chcesz bo ci to utrudnia życie i zagraża twemu życiu. Lekarze mało wiedzą o tej chorobie bo nie jest powszechna.
A jak coś nie pasi mu to idz do wyższej instancji.

Już nie mam problemu z receptami bo mam bardzo dobre zaświadczenie od specjalisty i to faktycznie prywatnego. Na podstawie tego zaświadczenia wypisują mi 2 opakowania. Na razie jakoś sobie radzę. To fakt, że zmieniłam lekarza, a i aptekę też. Na razie jest ok. W razie co znów pójdę prywatnie chociaż drogo, ale pójdę. Troszkę dziwne, że od 3 lat mam te problemy bo wcześniej jakoś ich nie widziałam i nie czekałam na dostawę leku 3-4 m-ce a i lekarz była w to zaangażowana i umiała w miarę wyliczyć dawkę. Te ostatnie półtora roku było tragiczne.
Pytałam już w aptece cz mają leki odpowiedź była że są. Uffffff.
Ja jak dużo wydalam wtedy bardzo dużo piję. Praktycznie wtedy wc i kran tylko się liczy. Bez leku nie mam życia.
Co to znaczy 3 miechy?

jak wygląda takie zaświadczenie?

Endokrynolog mi sam wystawia na specjalnym druku A4. Sama to robi więc nie zastanawiałam się nad konkretami. U mnie tego zaświadczenia wymaga rodzinny i nie mam problemu z otrzymaniem go. Podobno są takie przepisy z NFZ. Trudno mi jest opisać jak wygląda. Druk niebieski a w nim nazwa choroby i jakie leki biorę oraz ich dawkowanie.

hmmm...z naszą służbą zdrowia może czasem być ciężko sie o coś takiego doprosić.

Awatar użytkownika

Ja ostatnio poprosiłam endo o takie zaświadczenie, to fakt, wypisał mi bez problemu, tylko że pomylił datę i wpisał rok 2013 r. :lol: Nie wiem co na to powie mój rodzinny ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+2godz.