Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 23 sie 2017, 17:42

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość

Witam wszystkich serdecznie
Pewno nie jedna osoba była z tym problemem tu! mój psiak 12 lat ma moczówkę potrzebuje dla niego leku! ciężko wyglądam w kwestii finansowej! czy może ma ktoś odsprzedać ten lek lub receptę z refundacją! u nas w poznaniu ten lek kosztuje 200zł!!
Proszę o pomoc! w razie czego podaje maila magdalena_sieradzka@wp.pl

Madzia bardzo Ci współczuję, że znalazłaś się w takiej sytuacji, ale nie da się u lekarza wypisać dodatkowej recepty. Lekarz nie może wypisać leku na więcej niż 3 miesiące. Nie wiem jak u reszty, ale u mnie tego pilnują.

Awatar użytkownika

Dokładnie :| . Martyska ma rację. Właśnie dlatego, że jest to drogi lek, nie da się z nim tak kombinować. A Ci co biorą aerozol, to już w ogóle mają problem z jego dostaniem. Ja, to się cieszę, że udaje mi się zdobyć 2 opakowania w aptece :)

A noto dzięki tabletki udało mi się załatwić sporo taniej...

Awatar użytkownika

Ja mam wogóle pod górkę. Co m-c ganiam po recepty. Jedynie specjalista endokrynolog spytała czy mam choć 1 opakowanie w zapasie i wypisała receptę nie czekając na moją odpowiedź. Biorę w areozolu.
Nie na ten lek nie ma możliwości zdobycia dodatkowej recepty no chyba że na 100% ale i w to wątpię.

Straszna ta choroba podziwiam mojego psa że daje rade nie pic mimo woli! recepta to nie problem ( ale bez refundacji) ja was podziwiam!

Madzia dzięki za te słowa :D wspieramy się tutaj jak możemy. A Twój piesek pewnie z lekami ma inne życie.

Elka jeszcze raz widzę że ty masz problemy z receptami.
Powiem Ci że jak prywatnie pójdziesz do lekarza za wizytę zapłacisz to on wystawi ci też refundowaną receptę i patrzą na ile mogą wypisać i wychodzi 3 miechy i na tyle ci wypiszą pytają sie ile bierzesz na dzien kropli czy tabletek dodaj z jedną wyliczą ile na 3 miechy i przepiszą.
A do państwowego barana idź powiedz delikatnie jakie prawa masz i że na 3 miechy chcesz bo ci to utrudnia życie i zagraża twemu życiu. Lekarze mało wiedzą o tej chorobie bo nie jest powszechna.
A jak coś nie pasi mu to idz do wyższej instancji.

madziarozowa. to nie jest tak że twój pies nie pije mimo woli.
Twój pies jak chory jest wydala dużo moczu czyli pozbywa sie wody, organizm potrzebuje jakis procent wody a on wydala i wydala schodzi po niżej ilości jakią potrzebuje .
Odwadnia sie a odwodnienie zagraża życiu jest niebezpieczne. Pragnienie nie bierze sie od tak po prostu potrzeba jest więcej wody. Więc pije bo ma za mało wody gdyż wydalił bo organizm nie zatrzymuje jej i tak w koło wojtka .

Awatar użytkownika

nazwa uzytkownika pisze:
Elka jeszcze raz widzę że ty masz problemy z receptami.
Powiem Ci że jak prywatnie pójdziesz do lekarza za wizytę zapłacisz to on wystawi ci też refundowaną receptę i patrzą na ile mogą wypisać i wychodzi 3 miechy i na tyle ci wypiszą pytają sie ile bierzesz na dzien kropli czy tabletek dodaj z jedną wyliczą ile na 3 miechy i przepiszą.
A do państwowego barana idź powiedz delikatnie jakie prawa masz i że na 3 miechy chcesz bo ci to utrudnia życie i zagraża twemu życiu. Lekarze mało wiedzą o tej chorobie bo nie jest powszechna.
A jak coś nie pasi mu to idz do wyższej instancji.

Już nie mam problemu z receptami bo mam bardzo dobre zaświadczenie od specjalisty i to faktycznie prywatnego. Na podstawie tego zaświadczenia wypisują mi 2 opakowania. Na razie jakoś sobie radzę. To fakt, że zmieniłam lekarza, a i aptekę też. Na razie jest ok. W razie co znów pójdę prywatnie chociaż drogo, ale pójdę. Troszkę dziwne, że od 3 lat mam te problemy bo wcześniej jakoś ich nie widziałam i nie czekałam na dostawę leku 3-4 m-ce a i lekarz była w to zaangażowana i umiała w miarę wyliczyć dawkę. Te ostatnie półtora roku było tragiczne.
Pytałam już w aptece cz mają leki odpowiedź była że są. Uffffff.
Ja jak dużo wydalam wtedy bardzo dużo piję. Praktycznie wtedy wc i kran tylko się liczy. Bez leku nie mam życia.
Co to znaczy 3 miechy?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.