Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 16 sie 2017, 15:16

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość

3 miechy = 3 miesiące
Faktycznie może to żargon nie dla wszystkich jasny.
Elka ty chyba za bardzo oszczędzasz te krople bo trochę jak by koncentracji Ci brak bez urazy.
Odpiszę Ci w innym temacie co podobnie piszemy bo tu coś o psach a my nie psy.

Awatar użytkownika

nazwa uzytkownika pisze:
3 miechy = 3 miesiące
Faktycznie może to żargon nie dla wszystkich jasny.
Elka ty chyba za bardzo oszczędzasz te krople bo trochę jak by koncentracji Ci brak bez urazy.
Odpiszę Ci w innym temacie co podobnie piszemy bo tu coś o psach a my nie psy.

Nie jestem psem to fakt ale tam skasowałam odpowiedź bo tu masz całkiem jasno odpisane. Choruję zbyt długo by mało wiedzieć ale recept nie dostawałam nigdy na 3 m-ce.

Ej Ela Nie obraziłaś się chyba. Czasem sobie tak żartuję, może czasem głupio to wychodzi faktycznie.

witam was
Niestety tabletki nie pomogły:( nie wiem co dalej już robić koszt leczenia przekracza moje możliwości w dodatku to stary pies!
W taką deszczową pogodę to jest nie do wytrzymania ona chodzi piszczy znajomi przyjeżdżają on piszczy! już nie wiem co robić...pani weterynarz nie rozumie jakie to ciężkie!! czy nacie może ludzi którzy podobnie jak ja nie zmagali się osoiście z tą chorobą tylko mieli chorego psa?

madziarozowa czytam teraz o moczówce prostej nerkowej.
Chyba przy nerkowej nie pomaga minirin.
Zobacz pisza ze jest wrodzona i nabyta i w tych przypadkach sie inaczej postępuje.
Niech ten twój pies pije jakiś sód sie ogranicza.Jak nie pije to sie odwadnia a to niebezpieczne.
Sama poczyta
http://www.medme.pl/zdrowie-a-z/choroby ... 4,0,1.html

A cukrzycy nie ma.
Ciężki temat. Tu na forum inna pani też pisze o psie.

Awatar użytkownika

madziarozowa pisze:
witam was
Niestety tabletki nie pomogły:( nie wiem co dalej już robić koszt leczenia przekracza moje możliwości w dodatku to stary pies!
W taką deszczową pogodę to jest nie do wytrzymania ona chodzi piszczy znajomi przyjeżdżają on piszczy! już nie wiem co robić...pani weterynarz nie rozumie jakie to ciężkie!! czy nacie może ludzi którzy podobnie jak ja nie zmagali się osoiście z tą chorobą tylko mieli chorego psa?

Madzarowa pies ci nic nie powie ale.. może warto zwiększyć dawkę.
Moczówka nerkowa czy prosta to to samo. Ja jestem człowiekiem nie psem ale znam to latanie (piszczenie). Dla mnie tabletki były za słabe i brałam prawie cały blister dziennie. Noce były też kiepskie. Teraz jestem na Minirin w areozolu i dopiero po ponad półrocznym zmuszaniu organizmu do zaakceptowania leku zaczęłam lepiej sobie z tym radzić.

Pies też ma prawo mieć problemy tak jak człowiek i nie tolerować mniejszych dawek. Nie jestem ci w stanie pomóc z lekami receptami. Wiem leki są drogie a weterynaria nie daje zniżek pewnie. Spytaj rodzinną czy nie wypisze na ciebie na 100%. Te tabletki były po 87 czy 84 z groszem.

Awatar użytkownika

nazwa uzytkownika pisze:
Ej Ela Nie obraziłaś się chyba. Czasem sobie tak żartuję, może czasem głupio to wychodzi faktycznie.

Nie obraziłam się. czasem wolę o swojej chorobie 2 razy nie pisać.

Oj Ela podałem link nawet, poczytaj najpierw trochę.
Może i można zwiększyć dawkę, albo podać kolejną tabletkę bo nie zauważyła madziarazowa że zadziałała .
Ale moczówka prosta jest spowodowana różnymi przyczynami i dlatego jest
Moczówka prosta- Centralna (ośrodkowa, wazopresynozależna) (przysadkowo-podwzgórzowa)
Moczówka prosta- Nerkopochodna (polega na niewrażliwości cewek nerkowych na wazopresynę)

i dalej w tym linku pisze

Już po tej dawce pies miał biegunki i to mega straszne a ja mieszkam w bloku więc hmm nie muszę tłumaczyć, kupiłam te leki za 50 zł bo nie chciałam marnować 120 gdyż nikt nie daje mi szansy że pies zareaguje ponieważ tak naprawdę dojście do tego cóż to za choroba to koszt ok 1000zł ja wydałam już 400zł i nic nie stwierdzono, a teraz bym musiała wszystko od poczatku robić nie stać mnie! poza tym weterynarz prawdopodobnie powie mi na koniec no hm to stary pies ble ble ble bo to rzadka choroba u psów ! oprócz tego na pewno dochodzi milion innych spraw jak u starych ludzi tak jak u starych psów! typu bóle kostne zębów itp nie będę próbować więcej szkoda mi pieniędzy wyrzucać w błoto i tyle!

madziarozowa no nieźle coś ty za leki na sranie kupiła.
Ja mógł bym ci parę wysłać ale byś musiała poczekać z 15 dni za free.
Tylko co dalej byś musiała mu stale kupować a refundowanych na psa to chyba nie ma.

Wiesz twój pies twa decyzja. Na pewno się męczy .
Znajoma kotu drogą operację przeprowadziła. Nie powiedzieli jaj ze po operacji specjalną dietę musi trzymać.
I niestety mocz gdzieś sie dostał zatruł kota i strsznie to wyglądało, kupę bulu.
Można lepiej temu kotu było tego oszczędzić. Zwierzętami też sie nie zajmuję te doktory jak ludzmi

Byłem świadkiem jak ktoś uśpił psa zdrowego bo chciał mieć nowego ładniejszego.
To było straszne. Nie wiem skąd ten pies wiedział co go czekać będzie.

Twój się męczy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.