Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 24 lis 2017, 0:21

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: ale jaja

Ale jaja na tym forum sami chorzy ludzie.

A mam pytanie do was,czy możecie się zapytać swych lekarzy czy w takich przypadkach powinno sie czegoś więcej jeść, pić czy jakiś specjalnych witamin zażywać, ziółek pić itp

Tytuł: Re: ale jaja

Jak ktoś ma moczówkę, to jest pod opieką endokrynologa. Co jakiś czas każdy z nas na pewno robi badania na hormony, morfologię itd., więc chyba jesteśmy na bieżąco. A to, ze są tu sami chorzy ludzie, to chyba nie są żadne jaja. Jak widzisz nie jest to czysto towarzyskie forum, temat jest raczej jasno określony :P

martyska jak mnie to dopadło to przeszedłem wszystkie testy jakie mogły być, leżałem w takiej klinice co doktor z telewizji był znany dużo mi pomagało to nazwisko wszystkie drzwi otwarte miałem. Od tamtego czasu nie byłem u zadnego specjalisty i 0 badań i raczej nie pójdę dlatego pytam się was moczówkowców w tym właśnie specjalnym miejscu.

Moze ktoś coś wie ciekawego. Co się je czego nie, moze przy tej przypadłości czegoś sie powinno więcej pozerać i takie tam.

A jaja troszkę są wyobraz sobie ze w jednym miejscu zgromadziła byś setkę ludzi bez nogi albo bez zęba na przedzie uśmiechniętych a o zezie juz nie wspomnę . Boki zrywać, no jaja jak berety.

Awatar użytkownika

Drogi użytkowniku.
Nie ciesz się bo i ja przez to przeszłam a endokrynologa nie widziałam do tego roku czyli przeszło 20 lat leciutko. O dziwo w tym roku musiałam odwiedzić swojego specjalistę i to nie tylko na NFZ(tam jest inny) ale poszłam prywatnie i poznała mnie od razu. Mocno mnie zdziwiło, że pamięta, a ją zdziwiło dlaczego przez tyle lat nikt nie dał mi skierowania na konkretne badania i do specjalisty. Wyniki były do chrzanu. Nadal je robię, ale ambulatoryjnie bo szpital to jak hotel bez gwiazdek :D i mi nie odpowiada :lol:
Powoli wracam do normy. Co do leku i jego brania wiem co można, a co nie.jako dziecko przeszłam niezłe przeszkolenie w tym kierunku (kompów nie było :lol: ) Jem na ogół wszystko w granicach normy. Pomidory mają dużo potasu, a ten wraz z wapniem na ogół szybko wydalane są z moczem.
Radzę przespacerować się do endo i popytać samemu jak i co. Forum jest tylko zrzeszeniem się i podpowiadaniem sobie ale to lekarz musi ci odpowiedzieć konkretnie co i jak.

To już nie, ale jaja, ale fajnie, że się tu spotykamy :D

teoretycznie powinno się ograniczać warzywa i owoce. Nie zastępować nimi posiłków. Z ziółek mięta.

Administrator
Awatar użytkownika

Żeby zachować jakiś porządek przeniosłem temat na forum "Hyde park".

Elka - Potas to racja wazny jest. Duzo jest go w bananach. To elektrolit na mięśnie, pracę serca, komórki i coś tam jeszcze. Kiedyś duzo pływałem i wszystko po trochu.Właśnie co śmieszne w wodzie sie duzo go wypaca i podczas sportu traci. Nie wiem czy to teraz jak mam te chorobę ale jak duzo płynę to z dwa dni dochodzę do siebie . Albo nie uzupełniam faktycznie tego potasu albo juz taki młody nie jestem :).

Ale warzywa i owoce ze ograniczać to juz nie wiem. A posiłek to chodzi ze mięso. Nie do końca po mej myśli.
Duzo olei naturalnych pochłaniam i ograniczam niestety mięso.
Mięta jest ok

z tym pływaniem coś jest być może na rzeczy, nawet jak posiedzę za długo pod prysznicem czuję się gorzej (od razu chce mi się pić, serce wariuje i domaga się tabletki z potasem). To samo ze sportem, wyczynowy już nie dla mnie.

Ja z warzyw powoli rezygnuje, po zjedzeniu zupy jarzynowej momentalnie czuję jak Minirin przestaje działać. Ale wiadomo, każdy inaczej reaguje.

Aniu, o co chodzi z tymi warzywami? Dlaczego należy ograniczać warzywa?

Awatar użytkownika

Przyłączam się do pytania matryski bo wolę warzywa niż owoce.

Aniu odpowiedz proszę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.