Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 16 gru 2017, 3:29

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witam forumowiczów,
Zdecydowałam się rozpocząć nowy temat gdyż chciałabym się was kochani spytać jak jest u was latem ?? Ja mam wrażenie, że moje objawy nasilają się latem, wiem wiem napisze każdy mądry, pocenie się itp itd, jednak nie są to tylko takie normalne. Więc wymienię co zauważyłam u siebie:
1. Konieczność brania większej dawki leku - prawdopodobnie szybciej wypłukuje się z organizmu czy jakoś tak,
2. Strasznie wysuszona skóra na twarzy (wręcz swędząca), zamiast kremu używam już tylko bepanthenolu i takich tam, zapomnij o kremach antiage i innych bajerach one mi jeszcze pogarszają temat.
3. Ogólnie gorsze samopoczucie niż w inne pory roku, rozdrażnienie, ospałość, rozkojarzenie,
4. Są jeszcze jakieś mniejsze tematy, ale nie będę o nich pisać,

Przez to wszystko nie przepadam za latem, nie czuję się tą porą roku najlepiej, chowam się w domu za zasuniętymi roletami i żyję w takim letargu a mieszkam nad morzem i mogłoby być tak fajnie :)

Ciekawi mnie czy ktoś z was też ma takie odczucia,
pozdrawiam i idę się czegoś napić :) edit: zachaczę też o WC
Ola

Witam,całkowicie Cię rozumiem poleca krem Ziaja ze słonecznika jest super!!!! (oczywiście do buzi) bo jak przyzwyczaisz do Pantenolu twarz to sobie nie poradzisz,takie mam zdanie po przejście 6-ściu dermatologów.
Co do częstotliwości brania minirinu,to nie zwiększam dawki ale mam dni kiedy się nasila moczówka.
Ale z tą ospałością i rozdrażnieniem to jest coś na rzeczy:)

Dzięki Aniu za polecenie kremu na pewno spróbuję i zobaczymy, chociaż nie robię sobie nadziei bo większość kosmetyków ziaji mnie uczula, ale może akurat to będzie wyjątek (na szczęście nie są drogie). Mam bardzo wrażliwą skórę twarzy o dziwo reszta ciała nie uczula się tak jak twarz i szyja, muszę zgłębić ten temat. Nie chcę latać z tym po lekarzach, nie lubię, i rzadko kiedy kończy się to za pierwszą wizytą oczywiście prywatną więc poczytam sobie tu i ówdzie co mądrzy ludzie piszą.

Pozdrawiam,
Ola

Awatar użytkownika

Ja u siebie nie zauważyłam nasilenia objawów latem. Owszem, czasem mam takie dni może raz w miesiącu, może rzadziej, że mam wrażenie, że lek nie działa... :? takie dni zauważyłam, że mam przeważnie przed okresem. Nie wiem, może jakaś burza hormonów wtedy czy coś :mrgreen:

Awatar użytkownika

Ola a ty przypadkiem nie masz problemu i z tarczycą?
Twoje problemy przypomniały o moich poza suchą cerą bo tę jak pamiętam zawsze miałam. Ostatnio skutecznie nawilżam ją kremem firmy Bielenda z "Bawełna" tylko do cery suchej i wrażliwej ale do twarzy. Są tej firmy kremy do całego ciała. Ja kupuję tylko do twarzy.
Punkt 2gi to w/g mnie niedoczynność tarczycy. Włąśnie taka byłam przed leczeniem obecnie jestem bardziej opanowana :D
USG powinno wykazać wszystkie kłopoty z nią.

Elu niestety nie jest to tarczyca gdyż tą mam zdiagnozowaną od 8 lat i biorę leki także tam wszystko ok. Nie wiem z czego się to bierze zapewne z upału i takie tam. Generalnie daję radę jakoś, a dzisiaj jadę po siostrę dla mojego kociego królewicza więc w ogóle jest super.

Do Myszki
Zgadzam się,że przed okresem hormony szaleją wtedy mam takie dwa czasem trzy dni,że lek prawie nie działa :D

Awatar użytkownika

AniaD pisze:
Do Myszki
Zgadzam się,że przed okresem hormony szaleją wtedy mam takie dwa czasem trzy dni,że lek prawie nie działa :D

Dokładnie :D

U mnie w upały nie fajnie, do tego jeszcze przed okresem masakra. Minirin jakby nie działa, brałam dwa razy więcej, teraz lepiej ale jednak w upał powyżej 30 stopni szybciej się męczę.

Senna nie jestem na szczęście, rozbita też nie. Czasem lekki ból głowy. To moje pierwsze lato z lekiem.
A jak pomyślę sobie, że jeszcze to lato miałabym przeżyć bez leku, niewykonalne.

Widzę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem. Wiele z was w lato bardziej lub mniej odczuwa jakiś dyskomfort z powodu upałów i moczówki.
Na razie upały w Gdyni się skończyły i jest mi o niebo lepiej.
Niech Minirin będzie z wami
pozdrawiam
Ola

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.