Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 19 paź 2017, 13:11

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość

Witajcie! Jestem mamą 12 letniej dziewczynki, która choruje na moczówkę. Choroba stwierdzona ok. 1,5 roku temu na podstawie przeprowadzonego rezonansu magnetycznego, córka ma torbiel kieszonki Rathkego. Od momentu kiedy zauważyłam zmiany w jej zachowaniu (picie do 8l płynów dziennie) i zdrowiu, do momentu kiedy chorobę stwierdzono, minęło ok. roku. Każdy pediatra wmawiał mi, że dziecko przechodzi trudny okres i stąd sięga po picie, że chce zwrócić na siebie uwagę... Nie poddałam się i zaczęłam chodzić do lekarzy prywatnie, robić badania prywatnie i tak od pierwszej tomografii, następnie rezonansu trafiłam z córką do szpitala, gdzie bez próby odwodnieniowej definitywnie stwierdzono moczówkę. Torbiel uciska na przysadkę. Od tamtej pory zażywa Minirin Melt w dawkach 3 x 1,5 tabletki. Raz jest lepiej, raz jest gorzej, ale staramy się żyć normalnie i ewentualnie regulować dawkowanie leku, w czym jestem przez lekarzy wyszkolona :). Co pół roku mamy rezonans, tak by kontrolować rozmiary torbieli.
Cieszę się, że znalazłam to forum i że można się tu wzajemnie wspierać w tej jakże rzadkiej chorobie. Pozdrawiam wszystkich i życzę Wam dużo zdrowia!!!

Awatar użytkownika

Witam Was na zasiusianym forum. :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.