Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 17 gru 2017, 23:21

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Elka pisze:
Czy zawsze stosujecie się ściśle do dawkowania np 3 x po wziewie lub po tabletce?
Ja biorę niezbyt systematycznie czyli wówczas gdy czuję, że za często mi się chce do WC.

Elka, ja też zwykle stosuję lek jak już czuję, że zaczynam co chwile sikać ;) No chyba, że jestem poza domem, to wtedy mam tam jakąś mniej więcej ustaloną godzinę, o której powinnam już psiknąć :) . Zwykle psikam 3 razy na dzień, i staram się jednak nie przekraczać tej dawki.

ja staram się brać MInirin regularnie, bo dzięki temu mogę sobie dzień w miarę zaplanować. a nie myśleć, czy oby będę miała się gdzie wysikać :)

Awatar użytkownika

Czyli każdy z nas planuje tak by dzień minął spokojnie. :)

I jeszcze jedno pytanie:
Czy zdarzyło się komuś z Was że aplikator nie działał bo był jakiś przytkany? Pytam o już wcześniej otwartą i używaną buteleczkę. Pytam bo właśnie wczoraj wieczorem z takim czymś się spotkałam. Noc była przesiusiana. Dopiero nad ranem coś mnie podkusiło pociągnąć ustami jak smoczek. Udało się uratować lek bo prztkałam go dmuchając jak w słomkę i wciągając. Ponad pół opakowania nie chciało dozować się.
Uratowałam pół opakowania. Piszę to tu bo warto się informować jak zadziałać :)

Awatar użytkownika

Elka, mnie się nigdy nie przytkał aplikator :) dziwna sprawa, ale trzeba będzie uważać ;)

Hej:)Nie wchodziłam na stronę, bo jakoś nikt się nie odzywał;) Tak, nigdy nie brałam leków. Prowadząc ostatnio "dzienniczek"stwierdzam, że wypijam ok. 10l dziennie. shit nnawet nie wiemjak gdzie i kiedy. Najwięcej piję w domu bo wodopój mam pod ręką. Jak pracuję to potrafię przeżyć pół dnia o ok. 3l. Najbardziej wciągają mnie soki, napoje itp. Potrafię wypić 1l na 1 raz. Mąż się wkurza bo nigdy nie ma nic dobrego do picia, wszystko wyduldam;). Zastanawia mnie ile na to kasy wydaję...Uwielbiam jeszcze wodę z syropami. Jem stosunkowo mało bo woda zapełnia mi brzuch. Wszyscy sie dziwia ze wygladam jak wygladam a prawie nic ni jem. Prawda jest taka że jem ale neiwiele i wybiurcze produkty.

O śpiączce z tego powodu nigdy nie słyszałam:/ Woem że możemy się szybko odwodnićjeśli nasze potrzeby nie zostaną zaspokojone więc może z tym to jest związane. Mi się robi słabo i baardzo sucho w buzi jak długo nie piję....a potem...nie wiem, bo zwykle już coś się napiję:

Awatar użytkownika

Izolda 10 litrów to sporo! Ja też, jak jeszcze nie brałam leków mało jadłam, prawie w ogóle nie miałam apetytu, a jak już musiałam coś zjeść, to najlepiej coś płynnego :mrgreen: jakieś zupy itp., ale to i tak w siebie wmuszałam :(
Izolda, na jakim jesteś etapie? Byłaś już u lekarza? Robiłaś jakieś badania??

Myszka, ja tak samo miałam :)

Awatar użytkownika

Bez leku wlewam w siebie wszystko co mam do picia a o jedzeniu nawet nie marzę. Co ciekawsze chuda nie jestem, a raczej w normie.

jeśli chodzi o zasypianie coś w tym jest. Miałam tak, że spałam po 18 -19 godzin na dobę, potrafiłam zasnąć na siedząco. Po wielu latach bez leku. Cukier niski oczywiście. Do tego spadki ciśnienia nawet do 74 na 47 i totalna chudość. po leczeniu serca blokerem kanałów wapniowych przytyłam (tudzież skoczyła mi prolaktyna i pomogła w utyciu) i po suplementacji: magnez, potas, duuużo potasu nawet do 2g dziennie czasem było mi potrzebne w upały, witaminy głównie b, b12 senna już nie jestem, ale problemy z obudzeniem się są

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.