Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 17 gru 2017, 23:17

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Witam
Awatar użytkownika

To tak jak ja. Co przystanek to WC :lol:

Awatar użytkownika

Miłe Panie, nie rozumiem po co ciągle szukać toalet i pić nadmierne ilości wody. Właściwe ustawienie dawkowania minirinu pozwala na prawie normalne funkcjonowanie w życiu, pracę, podróżowanie itd. Oczywiście gdy jest zdiagnozowana moczówka prosta.

Drogi Andrzejku biorę minirin 120 dwa razy dziennie ,ale i tak ok. 2-3 godzin przed tabletką przerabiam hektolitry płynów i siłą rzeczy muszę to wysikać :D Nie moge być non stop na minirinie i brać go częściej bo bym wogóle nie sikała i nie piła :D

U mnie to samo. Zależy mi na braniu Minirinu przed samym snem (lepiej mi działa i dłużej rano) i czasem te 2 do 5 godzin się wieczorem muszę przemęczyć. Do tego lekarz postraszył, że lepiej brać 2x 60 i ewentualnie polatać do łazienki niż 3 x i przesadzić.

Awatar użytkownika

U mnie to samo co u obu Ann. Tylko że ja biorę Minirin w aerozolu. Na razie jestem w trakcie badań ambulatoryjnych. Wolę tak niż siedzieć w szpitalu :)

Andrzeju, chyba nie masz z nami szans. Ja też mam to samo. Zanim wezmę tabletkę, to się muszę "rozsikać" :) wydaje mi się, że to byłoby niebezpieczne d;a zdrowia non stop być na minirinie.

Awatar użytkownika

Matryska ma rację. Branie non stop minirinu spowodowałoby zatrzymanie płynów w organiźmie, a nie zapomnijmy że płyny są w każdym produkcie nie tylko w płynnym.
Warto poczytać o kreatyninie i kortyzolu to daje ciekawy obraz innych chorób spowodowanych złym braniem leku. W/g medycyny wypijamy rzekomo mniej niż wydalamy. Dlaczego? Bo owoce, chleb itp też mają płyn.
Poza tym duża dawka leku spowoduje ból głowy.
Też szczególnie po południu latam do WC dość często. Po nocy lek dłużej działa.

Kurczę przy tym Minirinie mała dawka szampana ciut mnie upiła. No nie dawniej tak nie miałam :lol:

Awatar użytkownika

Spróbuję tak odpowiedzieć miłym Paniom:
1. AniaD: A czy inne dawkowanie Minirinu nie poprawiłoby Twojego funkcjonowania? Np. przyjmowanie w ciągu doby: 60-60-6o-120 lub 120-60-120
Naprawdę nie trzeba doprowadzać swojego organizmu do stanu całkowitego braku preparatu antydiuretycznego. Dobra obserwacja swoich odruchów pozwala na optymalne ustalenie przyjmowania leku.
2. Anna : spróbuj 3x 60. Tak od razu nie przedobrzysz i nie zatrzymasz procesu wydalania moczu! A nuż będzie normalnie czyli picie na poziomie 2-3 litry na dobę.
3. Elka: tak, masz rację zbyt duża dawka minirinu powoduje ból głowy i złe samopoczucie. Potem dość długo trzeba dochodzić do właściwego ustawienia leku. Twoje wieloletnie doświadczenie i wiedza medyczna jest cenna. Może napiszesz na prv.? Pozdrawiam
4. Martyska: oczywiście, zgadza się nie można być non stop na minirinie, aby nie przedawkować. Czasami mam wrażenie, że preparat się kumuluje. I czasami świadomie nie wezmę jednej czy dwóch dawek co oczywiście skutkuje wypijaniem przez kilka godzin kilku litrów płynów i też fatalnym samopoczuciem. Ale kiedy mam podróż czy dłuższy pobyt poza domem to odpowiednio przyjmuję lek i jest OK.

dla mnie 3x60 to już o 30 za dużo:) Więc czasami jak mi pilnie trzeba biorę pół

Z drugiej strony mam też dni , co prawda sporadycznie się to zdarza, kiedy jest ok na jednym minirinie.

Awatar użytkownika

Anno, z Twojego opisu widać, że dokładnie kontrolujesz zapotrzebowanie na minirin. Bardzo dobrze. Bywa i tak jak mówisz, że są dni na niższe zapotrzebowanie na lek. Przeczytałem Twoje wszystkie wcześniejsze posty. Objawy choroby, które opisujesz są mi nieobce. Dobrze choć, że po tylu latach udręki masz w miarę ustabilizowany stan zdrowia.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.