Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 17 gru 2017, 10:11

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Witam
Awatar użytkownika

Andrzej ja te ż w miarę się kontroluję ale mój organizm woli wysokie temperatury i wtedy też biorę mniej leku. Z powodu niedoczynności tarczycy marznę strasznie. Zimą nic nie zaoszczędzę w gorące lato tak i czuję się super. :)
Jak widzisz każda(y) z nas inaczej reaguje na leki.

Awatar użytkownika

Elu, dziękuję za powitanie na forum.
Masz rację, każdy przypadek moczówki, często towarzyszących różnych chorób i dolegliwości jest inny. Jesteś już długo na forum i to opisujesz.
Jeszcze raz chcę wyrazić pochwałę dla powstania i funkcjonowania tego forum. Dlatego to podkreślam, bo pomimo tak łatwego dostępu do informacji, dzięki internetowi, to na wielu innych forach odpowiedzi na zapytanie co mi jest gdy dużo...itd są zwykle płaskie, lekceważące i niekonkretne. Pozdrawiam Ciebie i wszystkich forumowiczów.

Ja uważam,że branie 2x po 120 jest ok jak mi w szpitalu próbowali podawać 60 to za krótko działała,a te biegania przez 2 czasem 3 godzinki do łazienki są do przerobienia, a najgorzej jest wieczorami bo rano to może tylko ze dwa razy biegnę :D

Awatar użytkownika

Aniu, zgadza się w Twoim przypadku dawka 60 mikrogramów może być zbyt mała. Wszystko zależy od poziomu niedoboru antydiuretyku w organizmie. Każdy ma inne zapotrzebowanie. U osób zdrowych wszystko działa automatycznie na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Niestety, u nas ten mechanizm uległ z różnych przyczyn uszkodzeniu. Aby więc zachować równowagę wodno-mineralną musimy w sposób świadomy sami dozować sobie preparat. Oczywiście do pomocy mamy lekarzy. Z doświadczenia wiem, że obserwacja własnego organizmu pozwala na ustalenie optymalnego dawkowania preparatu aby w miarę funkcjonować normalnie.

Witaj Andrzej i inni
Przeczytałem sobie temat o tym braniu tabletek ze dziewczyny latają do toalety na brakach wazopresyny by pozbyć sie wody.Kazdy robi jak chce zapewne myślą ze woda im sie gdzieś w nogach kumuluje i otyłe będą .
Ale ja mam tak jak mi sie zdaje ze ty robisz .
Biorę tak by nigdy nie odczuwać niedoboru. Ja duzo biorę bo 0.2 x 4 na dobę tak muszę.
zdrowy organizm zawsze posiada wazopresyne , jak robicię ze niedobór jest tego hormonu to wzrasta wam temperatura ciała, odwadniacie sie i czy to na skórę takie dobre.

Piszecie ze suchą skórę macie i jakieś problemy. Jak jest niedobór to czuć jak nienaturalnie woda ściąga sie do chyba moczowego pęcherza.
Takie ciągłe wahania nawadniania rozwadniania czy dobrze działają na skórę wzrost temperatury .
zdrowy organizm ma stale hormon i wszystko odbywa sie stabilnie i płynnie.

" Branie non stop minirinu spowodowałoby zatrzymanie płynów w organiźmie "- Przeciez przy tej chorobie jest niedobór hormonu i minirin jest jego uzupełnieniem wtedy jest w normie . Wówczas sikasz jak inni którzy mają ten hormon.

Coś znalazłem co pomaga mi ze mniej biorę leku ale to muszę sprawdzić jeszcze, ciekawa sprawa. Nawet myślałem ze..(Ten materiał co podałem nizej nie dotyczy tego co odkryłem chyba)

A dla ciekawości coś wam pokazę moze to nic nadzwyczajnego no i nie dla was.
Jest 9 odcinków.
http://www.youtube.com/watch?v=AhJlli6Z15U

Jak ktoś nie umie po kolej sobie wyszukać odcinków w wyszukiwarce youtubie niech wpisuje tytuł zmieniając nr odcinka.
Jak macie takich chorych to może pomoże

*poprawiłem nawę tego hormonu bo pomyliłem go faktcznie z jego syntetycznym odpowiednikiem(nie siedzę juz w tym bardzo)

Ostatnio zmieniony 29 sty 2013, 5:59 przez nazwa uzytkownika, łącznie zmieniany 5 razy

Awatar użytkownika

Miły moczówkowiczu "Nazwa Użytkownika",
opisujesz dokładnie tak jak jest. Niedobór wazopresyny, która odpowiada za zagęszczanie moczu w kanalikach nerkowych, można uzupełnić preparatami antydiuretycznymi czyli Minirinem.
Właściwe dobranie dawkowania pozwala na w miarę normalne funkcjonowanie.
Masz rację, że u zdrowych osób jest samoregulacja natomiast u nas ciągle eksperymentujemy ile brać tego suplementu hormonu aby było dobrze. Dawkowanie zależy od bardzo wielu czynników osobowościowych, pogody, chorób towarzyszących i skuteczności absorpcji danej formy leku.
Sądzę, że mało kto rozczula się nad sobą tylko bierze lek i po prostu żyje.
Pozdrawiam Ciebie i wszystkich forumowiczów

Andrzeju fajnie ze jesteś z nami ;)

Dodam ze w tych kanalikach nerkowych mieszczą sie receptory. Gdy jest hormon receptory te wyczuwają coś i działają natomiast jak nie ma hormonu one nie działają. Ale jest lek w postaci minirin.

Natomiast gorzej mają ci co hormony są ale te receptory nie działają . W tedy jest moczówka nerkowa i oni mają gorzej bo na to nie ma konkretnego leku.

Jakoś tak .
A dawkowanie to te nie jakiś problem. U mnie duzo kolor moczu ma znaczenie(jak woda źródlana to źle) potem tylko ustalam godziny odpowiednie no nie tylko po tym ale teraz nie będę pisal

pozdro

ja jednak się odważyłam i biorę minirin melt 60 częściej. Jak mam mało czasu do wieczornej dawki to biorę pół. Do tej pory brałam 2x, teraz 3 lub 2,5. i jest lepiej a do tego nic mi się nie przedawkowało i zachowuje normalne dla człowieka zdrowego wydalanie ok. 1,7 - 2,8 litra. Tym bardziej, że muszę uważać na spadki potasu, jeszcze zasób się nie odbudował:) Więc zwracam racje Andrzejowi:) lepiej być na minirinie cały czas:)

a jeśli chodzi o nerkowa stosuje się diuretyki pętlowe moczopędne, zmienia się w nerkach miejsce wyłapywania sodu a co za tym idzie wody. czyli działają odwrotnie do zamierzonego celu akurat u tych chorych zatrzymując wodę. niestety te leki są obciążone gorszymi skutkami ubocznymi. u mnie było chwilowe rozważanie jaka to moczówka aj dobrze, że nie nerkowa

Awatar użytkownika

Anno,
wspaniale, że udało Ci się poprawić komfort funkcjonowania przez dobranie optymalnej dla Ciebie dawki leku. Masz rację, że my i tak jesteśmy szczęściarzami mając m.prostą a nie nerkową.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.