Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 23 paź 2017, 19:08

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Witam wszystkich serdecznie. Nie wiem czy zaakceptujecie mnie na tym forum i przyjmiecie do swego grona, ale pomoc Wasza jest mi bardzo potrzebna. Nie choruję na moczówkę , ale mam małą sunię, która na nią choruje. Zaczęło się to jesienią ubiegłego roku. Nagle pojawiło się u niej niesamowite pragnienie. Piła olbrzymie ilości wody zachłannie, zachłystując się. To picie budziło mnie w nocy i było trudne do zniesienia. Potem trzeba było wyjść na spacerek a po powrocie do domu znowu biegła do miski z wodą i dorywała się jakby jej od dawna nie widziała. Ogólne wyniki badania krwi były dobre. Została wykluczona cukrzyca. AIAT, T4, Kortyzol też w granicach normy. Sód i potas też w normie Mocz też w normie za wyjątkiem ciężaru właściwego, który okazał się 1,015 a w następnych badaniach spadał do 1,010 a następnie do 1,003
Stwierdzono więc, że choruje na moczówkę przysadkową.
Nie zapomnę nocy, kiedy przed badaniem miałam nie podawać jej picia do 12 godzin. Całą noc sunia przepłakała prosząc o wodę.
Kiedy trafiłam na Wasze forum i poczytałam o Waszych przeżyciach dopiero zrozumiałam , że nie można ograniczać dostępu do wody bo wiąże się to z dużym cierpieniem a stworzenie jest całkowicie od nas zależne i samo pragnienia nie może zaspokoić.
Od 1.05 b.r sunia dostaje minirin w kroplach zakraplanych 2 x dziennie po 1 kropli do każdego oka. Ponieważ wiązało się to z olbrzymim stresem dla niej przeszłyśmy na tabletki . Sytuacja się zmieniła, kiedy przeszłyśmy na liofilizat. Sama przybiega jak tylko zobaczy , że sięgam po lek . Siada i czeka kiedy przykleję go jaj do policzka. Jest to cudowne. Bierzemy 1/2 liofilizatu 0,120 2 x dziennie, albo 1/2 tabletki ) 0,2 2x dziennie.
Leki działają, sunia podchodzi do picia spokojnie i sporadycznie . Staram się eliminować z pokarmu sól, bo raz przegapiłam i picie się rozhuśtało. Żyjemy teraz w miarę normalnie. Szkoda tylko, że leki te są takie drogie 203 zł opakowanie na miesiąc.
(recepta weterynaryjna). Z trudem, ale staram się ratować sunię jak mogę.
Cieszę się z Wami, że odpowiednie organa zrozumiały problem tej choroby i przywróciły refundację.
Ponieważ mam w związku z tą chorobą wiele jeszcze niewiadomych, będę wdzięczna jeżeli będę mogła dopytywać Was na forum o pewne rzeczy

Wilga, pytaj o co chcesz, ale nie wiedziałam, że psy mogą chorować na takie "ludzkie" choroby.
Pozdrawiam Ciebie i Sunię :)

Ciekaw jestem w jakich dawkach dostaje minirin melt. Wydaje się, że wszystkie ssaki mogą zachorować na moczówkę, nie tylko człowiek ma przysadkę.
W każdym razie powodzenia, jakby coś można było pomóc, daj znać :)

Awatar użytkownika

Witaj
A to i mnie zaciekawiło bo w swoim życiu ze zwierzakiem chorym na moczówkę nie spotkałam się. Dzięki temu forum dowiemy się o wiele więcej.
Pozdrawiam

jerry pisze:
Ciekaw jestem w jakich dawkach dostaje minirin melt. Wydaje się, że wszystkie ssaki mogą zachorować na moczówkę, nie tylko człowiek ma przysadkę.
W każdym razie powodzenia, jakby coś można było pomóc, daj znać :)

Bardzo Wam dziękuję za pozdrowienia i zainteresowanie. Sunia waży niewiele ponad 7 kg. Moja wina, bardzo lubi jeść a ja nie potrafię jej ograniczać. Możecie uważać to za głupotę i zwariowanie baby, ale ja ją bardzo kocham ( to moje słoneczko i moja radość) dlatego mimo niskiej emerytury nie wyobrażam sobie, żeby ją z tego powodu nie leczyć, albo uśpić.
Kupuję Minirin Melt 120 mikrogramów. Dzielę jej każdy listek na pół i dostaje połówkę rano i drugą (przechowaną odpowiednio) wieczorem. Jedno opakowanie starcza więc na miesiąc. 60-tka byłaby dla mnie wygodniejsza, bo dzielenie jest trudne i stresuje czy równo i czy się nie pokruszy, ale wyszłoby drożej.

Link do małego jej albumu
http://imageshack.us/g/1/9791952/

Ponieważ Was to zainteresowało to wklejam też jej wyniki badań

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

Wszystko jak u człowieka.
Też bym z tego powodu nie uśpiła zwierzaka.

"Elka pisze
Wszystko jak u człowieka. Też bym z tego powodu nie uśpiła zwierzaka. "

Dla mnie też jest to nie do pomyślenia. Jakoś staram się sobie radzić. Lek jest kolosalnie drogi. Kombinuję ze swoimi lekami ograniczając je tylko do najważniejszych i te podzieliłam na dwie tury. Jedną wykupuję w jednym miesiącu a drugą w drugim.
Niech moje słoneczko żyje jak najdłużej. Mam jednak poważny problem. Powinnam zrobić jej badania jak wygląda teraz zagęszczanie moczu no i nie mam jak jej tego moczu do badania złapać. Wiele prób i każda z niepowodzeniem.

Wilga, widziałam zdjęcia. Jest słodziakiem :D

Pełen szacunek, żeby wszyscy ludzie tak kochali zwierzęta a świat byłby o niebo lepszy. Widziałem, że pisałaś do mnie na gg, postaram się złapać Cię online niedługo i postaram się pomóc w miarę możliwości.

Co do badania zagęszczania moczu u psa, zależy od wielkości psa, ale może udałoby się skonstruować pojemniczek z szeleczkami i dalo sie to jakos ubrać? Luźny pomysł, nie wiem czy nie głupi. Ściskam wszystkich.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.