Moczówka prosta

Niekomercyjne forum o chorobie jaką jest Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 25 cze 2017, 7:08

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przedstaw się
Administrator
Awatar użytkownika

Wcześniej witaliśmy się w jednym temacie, przez co zrobił się bałagan.
Teraz każdy kto chce się przywitać niech to zrobi w nowym temacie.

cześć Wszystkim.
Choruję na moczówkę od ok. sześciu lat. Minirin przyjmuję od ponad trzech i biorę dwie tabletki (60 mikrogramów) dziennie. Tą wątpliwą przyjemność zawdzięczam nowotworowi mózgu. Guza już dawno nie mam, ale moczówki już się nie pozbędę. Piszcie tu o swoich przypadkach :)
Pozdrawiam odwiedzających.

Awatar użytkownika

Hej :D . Na moczówkę choruję prawie 9 lat. Przyczyna, oczywiście nieznana :P Biorę minirin w aerozolu, psikam 2-3 razy dziennie (20-30 mikrogramów). Pozdrawiam wszystkich

Witam!!
Jestem mama obecnie 19 nastoletniej dziewczyny,na moczowke choruje od 13 lat,tzn od zabiegu usuniecia guza mozgu,oprocz moczowki ma niewydolnosc przysadki z czym wiarze sie ciagle zazywanie hormonow,tak zwana substytucja hormonalna
obecnie corka bierze 120-120-120 Minirinu Melt i nie bardzo cieszymy sie z dostepu do areozolu

Witam, z tej strony Wojtek
Na moczówkę choruję już 10 lat od momentu wykrycia i usunięcia częściowo guza przysadki.
Moczówka plus niewydolność przysadki co związane jest z kuracją hormonalną.
Obecnie stosuję Minirin w aerozolu (2, 3 razy dziennie), lecz na początku choroby były tabletki, nie pamiętam co było przyczyną takiej zmiany.
Pozdrawiam :)

Wojtku, i jesteś zadowolony z tego aerozolu?

Witam,
Tak z aerozolu jestem zadowolony, "biorę" już go od ładnych paru lat i nic się nie dzieje tzn nie mam żadnych problemów z nosem tzn opuchniętej śluzówki. Nawet podczas kataru daje rade, chodź czasami muszę brać go częściej i więcej by zadziała jak należy. Co najważniejsze to to że mam go zawsze przy sobie i w razie potrzeby można go użyć bez najmniejszych problemów. Z tego co pamiętam to z tabletkami było tak że musiałem ja zażywać kilka razy dziennie a aerozol stosuje zależy od dnia mak do 3 razy dziennie.
Pozdrawiam

Yoo! mam na imie beata od 2003 roku mam moczówke, spoowodowana przez guz przysadki mózgowej (po operacji przysadka została usunieta) biore tazke inne leki hormonalne (hydrokortizon, letrox, alfadiol, calperoz itp itd) na poczatku brałam minirin teraz biore minirin melt.
ale jest lipa z refundacja teraz. wiecie moze czy cos maja zmienic na ten temat w rzadzie?

tak sie zastanawiam zeby przejsc na aerozol....

ile on kosztuje?

pozdr:)

Beatko, zapraszam na temat o aerozolu. a z listy leków refundowanych wynika, ze będzie kosztować 3,2zł

Awatar użytkownika

Witam!

Na wstępie ukłony dla założycieli forum!!! W kupie zawsze raźniej ;)

Nazywam się Sylwia i od 10 lat choruję na moczówkę prostą.
Choroba pojawiła się nagle, rozwijała się w przeciągu kilku miesięcy. Przed zażyciem pierwszej, zbawiennej dawki Minirinu wypijałam kilkanaście litrów płynów na dobę. Lekarze podejrzewają, że choroba może mieć źródło autoimmunologiczne.
Dziś funkcjonuję normalnie, mogę nawet powiedzieć, że przyzwyczaiłam się do moczówki prostej i utożsamiam się z nią.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.