Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 18 gru 2017, 18:46

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Zgodnie z zapisami ustawy Prawo farmaceutyczne, za nielegalny handel produktami leczniczymi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przedmiotem nielegalnego obrotu są substancje z listy substancji kontrolowanych, to zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, kara może wynieść do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialność ciąży zarówno na sprzedawcy, jak i administratorze portalu, który udostępnia platformę internetową dla ofert handlowych. Z punktu widzenia prawa, administrator portalu zakupowego lub forum internetowego, na którym pojawiają się oferty nielegalnej sprzedaży lub odstąpienia leku, powinien niezwłocznie usuwać takie ogłoszenia.

Z tego co można przeczytać w Internecie przepisy są egzekwowane, a ludzie, którzy sprzedali/kupili lek na receptę przez Internet często otrzymali wezwanie na policję.
W związku z pojawiającymi się co jakiś czas ogłoszeniami o odsprzedaży Minirinu pragnę zakomunikować, że wszystkie tego typu ogłoszenia będą usuwane.
Nie jest to moja zła wola, zdaję sobie sprawę, że są sytuacje, w których jedna strona ma zbędny lek, a ktoś inny ma problem z jego dostępnością...

Awatar użytkownika

No właśnie Lukas, a co mam zrobić z nadwyżką? Czy wyrzucić do śmieci? Ja leków nie odsprzedaję, ale np. chętnie bym się za darmo podzieliła. Już pisałam na forum, że apteki przestały przyjmować leki do utylizyzacji, zakaz NFZ i to nie ma znaczenia jakie leki. Ekolodzy zabraniają do ścieków, więc co mamy robić w szególnie w miastach gdzie nawet ich nie spalisz?
To tylko moje prywatne pytanie i rozmyślania.
Co do handlu lekami nawet bałabym się tym parać i popieram Twój wpis - ogłoszenie.

Dobre pytanie. Wiadomo że sprzedaż leków nie wchodzi w grę, ale od kiedy apteki nie przyjmują tego co zostało pojawia się problem z utylizacją. No bo przecież sie tego nie wyrzuci na śmietnik

Administrator
Awatar użytkownika

Elka i tu jest pies pogrzebany, często zdarzają się sytuacje, że musimy kupić drogi lek za 100% ceny i zawsze coś zostanie...
Rozsądnym i logicznym rozwiązaniem byłoby umożliwienie oddania/odsprzedania leków, np. do szpitala.
Odpowiedź na pytanie dlaczego ustawodawca nie rozwiąże tego problemu jest oczywista. Politycy są opłacani przez spore lobby producentów leków oraz farmaceutów, którzy by na tym stracili.

Awatar użytkownika

Lukas u nas jedna z aptek stara się wziąść na swój bark przyjmowania nie "chcianych" , nie do końca zużytych leków z różnych powodów zdrowotnych ja np po osłonowych mam mdłości i prawdę mówiąc nie wykupywałam ich potem,ale ten pierwszy raz był .....Teraz lekarzowi mówię wprost - proszę mi tego nie wpisywać na receptę. Jednak np: Minirin mnie w aerozolu szkodził w "opłatkach" kiepsko działa, a ktoś ma przykładowo dawne twarde tabletki i tu zaczyna być pies pogrzebany i to żywcem.
Wiem jak jest szkoda tylko, że my jesteśmy tymi "królikami doświadczalnymi" nieopłacanymi kasą. Mój organizm źle przyjmuje zmiany i zanim się przyzwyczai znów zmiana. Ok jest jak jest bo musi być.
Farmacja to też handel i jak chleb ten sam w różnych miejscach ma różne ceny a to już ciekawe. Ten sam lek tej samej firmy ma różne ceny w różnych aptekach.
No tak każdy orze jak może ze szkodą dla innych.
Ostatnio czytałam o sublementach,że szkodzą i to bardzo...antybiotyki także. Ciekawe co?

A wymiana jest tez nie legalna . ja posiadam twarde tabletki a Elka nie wiem co ale o tym samym dzialaniu.
Mówi cos prawo o wymianie.
Albo jak ktos tak napisze .
eipatsdo ikel az łóp ynec.
To przechodzi

Zobaczyłam ten wątek i bardzo się ucieszyłam. Jak pisałam tu już kiedyś na forum, mam od kilku lat chorą na moczówkę sunię Toję. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google moczówka Toja i wyskoczy jej wątek. Sunia cały czas musi brać Minirin po 1/2 tabletki rano i wieczorem. Jeżeli ktoś miałby niewykorzystane to bardzo proszę o pomoc i kontakt.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.