Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 15 gru 2019, 15:51

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rozpoznanie

Jerry, trudno mi powiedzieć czy mam geograficzny język :D Rzeczywiście może coś w tym jest. A czym może to być spowodowane w Naszym przypadku?

Język geograficzny to taki który jak przygryziesz to pojawiają się nieregularne bruzdki/rowki. Wygląda to mniej więcej tak: Obrazek Tak zeza (którego nigdy nie zamieniłbym na "normalne" oczka) jak i specyfyczny geograficzny mam od urodzenia.
A na pytanie czym spowodowane: geny (jeżeli jak u mnie od urodzenia), lub zez nabyty przez chorobę (proszę mnie skorygować jeśli jest inny pogląd, nie jestem specjalistą).

Miłego dnia, ruszam do pracy.

jerry, może mam trochę geograficzny język, ale nie tak jak na zdjęciu. Trochę mniej. Ale tak jak wcześniej pisałam zeza miałam przez wodogłowie. Wraz z obniżeniem ciśnienia w mózgu zez ustąpił.

Jestem nową osobą na forum, chciałam Was spytać, czy jest prawdopodobne, że mam moczówkę.
Od dwóch tygodni piję po 10 litrów wody na dzień i tyle samo jej wydalam, czuję osłabienie i zawroty głowy. Po tyg zwróciłam się do lekarza, gdyż w rodzinie stwierdzili, ze wypijanie takiej ilości wody jest nienormalne, wysłał mnie do szpitala z objawami cukrzycy, niestety, w szpitalu badania wyszły w granicach normy, poziom glukozy w normie, test obciążenia glukozą także ( chociaż był robiony po tyg diety, a i tak nic nie jadłam, jak to w szpitalu) podczas testu odwodnieniowego myślałam, że zwariuję, miałam ochotę wypić wodę podczas mycia zębów i pod prysznicem. Po teście wypiłam od razu litr wody, niestety nic nie wyszło, podczas całodobowej zbiórki moczu wydalałam ok 600 do 900 ml moczu za jednym razem. Cięzar właściwy moczu, wahał się od 1010 do 1020, elektrolity w normie. Miałam nawet konsultację psychiatryczną, ale lekarz stwierdził, że jestem zdrowa.Rezonansu i tomografii nie zrobili, bo profesor stwierdził, że nie ma potrzeby naświetlać młodej głowy. Po tyg wypisali mnie ze szpitala z niczym, powiedzieli, że nie moga jednoznacznIe wykluczyć ani cukrzycy ani moczówki, jednakże badam w domu cukier i jest w normie, skierowali do endokrynologa, wizyta dopiero w śr. a piję i sikam tak jak piłam i wydalałam wcześniej. Mam wrażenie, że z dnia na dzień jestem coraz słabsza, śpię przez pół dnia, uczyć się nie potrafię, ciągłe uczucie pragnienia. Czy mimo dobrych wynikow objawy mogą wskazywać moczówke ? Byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź...

Endokrynolog jest od hormonów on ci powinien pomóc zdiagnozować.
Mym zdaniem to nie cukrzyca jak coś nie ściemniasz to moczówka może być jedynie powinnaś mieć przy badaniu tego moczy złe zagęszczenie moczu a ty masz dobre piszesz to dziwne . Może ktoś źle odczytał.
Najlepiej jak byś miała jedną tabletkę desmopresyny (czyli lek minirin) i sama zażyła nie zaszkodzi ci ona a jak będzie działała to znaczy ze brak ci tego hormonu.

Moczówka może być spowodowana przez przysadkę mózgową albo nerki .
Natomiast jak przez nerki to nie wiem .W innym temacie tu ktoś pisze o nerkowej i coś pisze że ciężar moczu też raz był w normie raz nie . Ja byłem w specjalnym szpitalu nerkowym to jakimś potasem czy sód podawali by chyba je wykluczyć . O nerkowej nie powiem ci nic ale może właśnie o tej moczówce nerkowej poczytaj

W tym badaniu moczu powinnaś mieć mocz źle zagęszczony a piszesz że dobry masz i tu pies pogrzebany .

Przestań pić i patrz czy jak wydalasz mocz jest on jasny jak woda . jak taki jest to chyba nie może on być odpowiednio zagęszczony.

Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 0:27 przez nazwa uzytkownika, łącznie zmieniany 2 razy

Dlaczego bym miała ściemniać ? Dziękuję za odp. nie wiem, czy jestem w stanie przestać pić, to uczucie pragnienia jest nie do zniesienia.
Poczekam do wizyty i mam nadzieję, że mi pomogą...

ej nie mówię żebyś przestała pić bo się nie da jak masz moczówkę ale przestań przez jakiś (pół dnia) czas by zobaczć czy mocz jest jak woda .
http://www.e-refraktometry.pl/refraktom ... urine.html

Tu jest coś do badania ciężaru moczu ale nie wiem czy to nie zbędny trud masz lekarzy fachowców niech dojdą do tego .
Wiem jak cierpisz niestety rób te badania w miarę szybko ja trafiłem do szpitała jak już byłem ostro odwodniony.
Nerwy me były już skrajnie napięte musieli mi dać środki uspakajające i pod kroplówkę jak ta kroplówka z jakimiś srodkami nawadniającymi wchodziła we mnie to mnie rzucało jak bym padaczkę miał nie do opanowania .

Wiesz może i dobrze że masz ten ciężar moczu dobry. Może to jakieś chwilowe zaburzenia.
Pamięta mnie jeszcze pytali czy jakiś narkotyków nie zażywałem i jakiś tam .
Powinnaś wziąć wolne w szkole bo twa koncentracja jest i tak słaba do czasu aż sie nie wyjaśni. I tak siedząc tam myślisz o jednym.

Jak śpisz twa aktywność jest mniejsza jak masz moczówkę jest mniejsze zapotrzebowanie na ten hormon bo twój cały cykl jest spowolniony i tracisz trochę mniej wody .
Zobaczysz w przypadku gdy faktycznie moczówka jak weźmiesz tabletkę to jak ręką odjąć wszystko wróci jak było kiedyś.
Chyba powinnaś sobie kupić do tego wyjaśnienia jakieś mikroelementy i witaminy.
(czy miałaś kiedyś pojęcie że woda może tak smakować ;))

nazwa uzytkownika pisze:
ej nie mówię żebyś przestała pić bo się nie da jak masz moczówkę ale przestań przez jakiś (pół dnia) czas by zobaczć czy mocz jest jak woda .

Ellll, nie wiem czy to jest dobry pomysł, aby przeprowadzać taki test w warunkach domowych. Jeżeli już bardzo chcesz posłuchać rady "nazwa użytkownika" to niech ktoś koło Ciebie będzie przez te pół dnia "niepicia". Ja bym nie ryzykował w Twoim stanie (piszesz o osłabieniu i zawrotach głowy itp). Od takich testów jest przychodnia albo szpital.

Dziękuję Wam za odpowiedzi, chciałam się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, bo jestem w klasie maturalnej i zależy mi na szybkiej diagnozie. Jak się dowiem w śr. kilku rzeczy to się z Wami podzielę opinią endokrynologa. Nigdy mi nie smakowała woda, zawsze piłam soki, herbatę i kawę, teraz piję praktycznie tylko wodę i najchętniej, tak jak już ktoś pisał na forum, wsadziłabym głowę pod kran i piła.

To śmieszne bo ja też wtedy ten problem miałem. Wszyscy byli na studniówce a ja w szpitalu leżałem i testy przeprowadzali na mnie.Cholewka smutno mi było, potem tylko fotografie oglądałem.Ale później tak zakuwałem że maturę zdałem :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+2godz.