Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 15 gru 2019, 15:51

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witam, mam pytanie. Po jakim czasie zaczyna działać Minirin? Po jakim czasie maleje pragnienie?

Dosłownie po zażyciu. minuta i działa.
Też chyba zależy jaki masz ten niedobór gdy takie jakies małe zaburzenia możesz nie czuć tego jak zażyjesz minirin.
Ale jak masz taki normalny problem to poczujesz różnice po minucie.

Awatar użytkownika

Niestety u mnie nie zawsze po minucie. Jednak po nocy działa dość długo. Rano po wstaniu biorę tylko wtedy od razu jak gdzieś jadę by przedłużyć działanie.

U mnie działa bardzo szybko. Ok. 20 minut. na pewno nie po minucie :)

Po minucie to chyba działały krople, wiem bo skurcz żołądka dostawałem dokładnie po minucie no może po 2 minutach .
A sprawdz jak przetrzymasz i nie bierzesz tabletek to po zażyciu czujesz już coś po 4 minutach 5min że coś działa.
Ale na pewno nie do 20 min stanowczo .

Chodziło mi oczywiście o tabletki, biorę je od paru dni (60 mikrogramów) zauważyłem, że tabletka pomaga mi na jakieś 3-4 godziny u was też tak było na początku?

jak działa ci teraz 3- 4 godz tak zawsze Ci będzie działać.
Nie ważne od kiedy zaczyna działać czy po 4 min czy 15 min.
na 3 godz to mało i pewno jeszcze odczuwasz taki rozkurcz żołądka ze już ci sie skończyło działanie i lekkie nie że otępienia ale nie na 1000% bystrość posiadasz.
Chyba masz za małe dawki jest tabletka 0.1 ona by była lepsza chyba .
Ja mam 200 microgram ale ona jest taka której ci nie wytłumaczę jest innego pochodzenia niż wy bierzecie .
Ale mini rin też brałem 0,2 .
Dali ci chyba 60 mikrona bo to tak na początek pewno by sprawdzić jaką potrzebujesz.By nie przesadzić .
Na 3 godz to zamało a założę sie ze i tak juz czujesz ze przestaje działać .
Te tabletki tez zdaje sie przepisują kobietą w ciąży jak mają tam jakies zawiromania z hormonami chwilowe i może takie mniejsze dawki .
Ja bym poprosił o większa dawkę bo nie starcza. Ale jak weźmiesz z 2 takie wielkie 0.2 naraz to głowa boli i ciśnienie w głowie czujesz nie polecam za dużo.
One zaczynają działać od razu tylko na jak długo.
To powinieneś z lekarzem ustalać bo prawidłowo powinni cię poddać testom ile potrzebujesz.
Ale ty sam czujesz ile potrzebujesz . spróbuj o 0.1 sie postarać bo 3 godzi to za mało.

Ja po wzięciu minirinu to mam takie pragnienie,że kałużę bym wypiła ,ale starszy moczówkowicz mi w szpitalu powiedział żebym przed wzięciem wypiła szklankę wody a po wzięciu wstrzymała się ok.15 min z piciem i uwierzcie mi mam przez ok 6h spokój!!!!!!!!!! :D

Awatar użytkownika

Aniu starszy moczówkasz miał i nie miał racji. Ja przed wzięciem też tak robię a po 15 minutach piję nadal. Nie wiem od czego to zależy ale nie kwapię się do szpitala. Znam te badania a i pewnie długo trzymają. Napisz ile leżałaś w szpitalu? Nie można ambulatoryjnie?

W szpitalu na endokrynologii leżałam 6 dni wcześniej 14 na neurochirurgii (operacja przysadki) ,mnie tez potem chce się pić i pije ale trochę mniej i mniej wydalam ,bo tak mniej więcej ok 3 godz.przed minirinem 120!!!! to potrafię przerobić od dwóch do czterech litrów

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.