Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 22 lut 2020, 13:04

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Kochani,

mam do Was kilka pytań i bardzo byłabym wdzięczna za jakieś wskazówki. Choruję na zespół autoimmunologicznej niewydolności wielogruczołowej, tworzą mi się przeciwciała, które atakują i niszczą mi gruczoły dokrewne powodując stopniową ich niewydolność. Mam niedoczynność kompleksową przedniego płata przysadki, oprócz tego niedoczynność tarczycy, trzustki- cukrzyca autoimmunologiczna i problemy z niedoczynnością nadnerczy na skutek za niskiego ACTH produkowanego w przysadce.
Od jakiegoś czasu mam jakieś dziwne objawy związane z sikaniem i zaczynam podejrzewać, że moje przeciwciała mi mogą zjadać także tylną część przysadki.Ten proces trwa latami i objawy jeśli już, to się nasilają stopniowo i wolno.
Moje objawy są takie:
- okresy, w których sikam jak opętana i okresy, w których nagle w ogóle nie sikam prawie.
Bywa, że jak wychodzę na miasto, to ciągle szukam toalety.
- zjem czasem pomarańczę i biegam dwa razy zaraz do toalety tak jak bym wypiła z garnek wody
- czasem wstaję w nocy sikać też
- okresowe bardzo silne napady pragnienia
- sód poniżej normy już od dłuższego czasu
- trudności z oddychaniem i uczucie opuchniętego mózgu w okresach kiedy nagle przestaję sikać,
- ciężar właściwy moczu poniżej normy
- niskie ciśnienie krwi
- piski w uszach, szumy w głowie- okresowo

Objawy zaprzestania sikania nasilają mi się jak się wysilę fizycznie, a objawy zbyt częstego sikania pojawiają się jak więcej się wyśpię i odpocznę.
Wyczytałam, że jak się wysikuje powyżej 3 litrów na dobę, to potem zaczyna się skąpomocz i zatrzymanie sikania. Zaczęłam się zastanawiać czy to nie jest mój przypadek, który by tłumaczył to czemu czasem sikam jak opętana, a potem nagle nic nie sikam.

Czy ktoś może ma jakieś skojarzenia z tym co opisuję?

Acha, i kreatynina też poniżej normy.
Poczytałam nieco i widzę, że przy wysiłku u większości osób znikają objawy tego sikania, czyli podobnie nieco jak u mnie.
To sikanie nie jest od wysokich cukrów. Jestem na insulinie, cukry nie przekraczają 130, bo ja mając niedoczynność przysadki, tarczycy i nadnerczy mam problemy z hipoglikemią, a nie hiperglikemią. Hiperglikemia występuje tylko krótko po jedzeniu, którą opanowuje insulina do posiłków.Nie mam drugiej insuliny bazy , bo mam cukry za niskie jak nie jem.

alva, trudno mi powiedzieć co to jest. To chyba zadanie wyłącznie dla lekarza. Bo przy moczówce sprawa jest w miarę prosta- sika się non stop. Niezależnie od tego co się zje i stopnia zmęczenia.

Awatar użytkownika

I ja nic na ten temat nie wiem.

Awatar użytkownika

Nie słyszałam, żeby w moczówce były napady polidypsji i poliurii. Przez cały czas chce się pić, a pęcherz jest cały czas pełny. To raczej nie występuje falami.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.