Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 26 wrz 2020, 7:03

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Odpowiedź dla Oli i Myszki
Czy w aerozolu szkodzi czy nie dowiemy się przy dłuższym jego zastosowaniu. Biorę go około roku, ale dopiero w tym roku miałam krwawienia. Dodam, że kiedyś jako dziecko brałam jakiś proszek nie pamiętam nazwy, ale pamiętam jak lekarka mówiła tabaczka też do wdychania przez nos więc kłopoty ze śluzówkami pewnie są od dawna choć nie zakatarzam się.
Myszka wkleiłam ulotkę, ale tak między nami mówiąc nie czytałam jej ani w internecie ani na papierze. Brać muszę bo nie mam innego wyjścia poza skokiem do WC :D

Awatar użytkownika

Ela, ja wolałabym wcześniej wiedzieć czy aerozol szkodzi, a nie już po fakcie ;) Ale możliwe, że teraz się tego nie dowiem, bo nikt nic nie wie :roll:
Faktycznie, niektórzy nie mają wyjścia i zostaje im aerozol. Ja nawet nie próbowałam tabletek, więc chyba powinnam je jednak przetestować, ale jak sobie pomyślę o tych wszystkich ceregielach z tym związanych to mam dość :( Bo do endokrynologa ciężko się dostać z dnia na dzień, a rodzinny też wiecznie coś mruczy :x

Awatar użytkownika

Myszka testowałam te "opłatki" 120 i zero wyszło z testu. Wlewałam w siebie ile się dało i WC nie było rady musiałam przejść na aerozol. Ta chemia jest gorza od Minirin02 przy którym mogłam przejechać bez WC i picia nawet 10 godzin co prawda na jednorazowym wzięciu podwójnej dawki bez skutków ubocznych. Teraz mam pod górkę.

Awatar użytkownika

Ela rozumiem Cię. Wobec tego jesteś "skazana" na aerozol ;)
Jakbym ja wiedziała, że te tabletki na mnie też nie działają, albo że nie mogę ich brać, to bym się aż tak nie martwiła tym aerozolem, bo bym wiedziała, że tylko on mi zostaje, a tak, to muszę chociaż je przetestować dla świętego spokoju ;)

Awatar użytkownika

Tak Myszko nie mam wyboru. Jestem skazana na ten, a nie inny. Chyba pierwszy raz marzę by dali jakiś inny lepszy lek, który zadziała szybciej, jak nie od razu jak te co brałam dawniej.
Pamiętak jak brałam amizepin i chyba clofibrat też były problemy, ale wtedy były i inne zamienniki bo szybko mi je zmienili. Nie musiałam ani testować ani "kombinować" jak dawkować. Kładli do szpitala na tydzień dwa i po balu było. Pewnie i teraz by położyli jakbym się przyznała, ale mam dość "hoteli bez gwiazdek :D "

A ja też nie mam zamiaru rezygnować z aerozolu. Biorę go od kiedy pojawił się na rynku, byłam chyba wtedy jeszcze w liceum więc już będzie gdzieś z 8 lat, oczywiści z przerwami jak były zaniki dostaw. Jest to dla mnie najwygodniejsza, najskuteczniejsza i najprzyjemniejsza forma leku i mam zamiar ją brać tak długo aż będe mogła. Z meltem różnie było, nie dość, że problemy z zębami to jeszcze jakoś słabo mi się przyswajał i nie "ufałam" mu. A o formach których nie ma już na rynku to nie ma co się rozpisywać. Mam mniej więcej sytuacje taką jak Ela popostu lek musi być i już i muszę go brać bo inaczej kaplica.
pozdrawiam wszystkich
Ola

Awatar użytkownika

No cóż jest jak jest i byle do przodu :D . W upały takie jak teraz nawet mniej piję ale WC nie odpuszczam :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+2godz.