Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 23 lip 2019, 16:32

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Tak jak pisałam na przywitanie, choruję od czerwca tamtego roku. Od Połowy listopada zażywam Minirin Melt 60. Powiedzcie mi, czy wy też macie taki problem z wagą?? Od listoapada do teraz przytyłam już 10kg!!! Czuję się z tym tragicznie, a pomoc lekarzy jest żadna. Nie zauważyłam abym wypijała więcej niż wysikam, ale może gdzieś jest problem, i ktoś z was miał podobną sytuację??

Awatar użytkownika

Witaj. Faktycznie dziwna sprawa z tą wagą. Ja choruję już prawie dziesięć lat, ale zawsze miałam wręcz odwrotnie, bardzo schudłam, gdyż nieustanna potrzeba picia i sikania nie pozwalała mi wiele jeść, no chyba że coś płynnego ;) W ogóle nie miałam apetytu, dopiero odkąd zaczęłam przyjmować leki, apetyt wrócił.
Niedawno przeszłam z aerozolu na minirin melt, który średnio mi odpowiada (ale nie ma innego wyjścia), mam niekiedy napady picia, i wtedy właśnie znowu odbiera mi apetyt, przy aerozolu rzadko mi się to zdarzało. Więc wydaje mi się że znowu waga mi spadnie :|

Mój Profesor kiedys opowiadał mi ze przyjmowanie Minirinu (albo dawniej Adiuretinu) moze spowodowac wzrost wagi przez zatrzymywanie wody w organizmie. W sumie moze cos w tym byc, bo przez te wszystkie lata bardzo powoli, ale systematycznie tyłem. Ostatnie 2 lata nawet dosyc moco, chociaz tu bardziej bym obwiniał brak ruchu i zmiane stanu cywilnego :D ;) Profesor jak mnie zobaczył po dłuuugiej przerwie, to stwierdził ze niekoniecznie mu sie to podoba i chce mi zorganizowac troche badań, miedzy innymi tarczycy.

Awatar użytkownika

Witaj
Mam też problem z utrzymaniem wagi ale nie tyję tak jak ty zaś co przytyję 05kg do 1 kg to zaraz go zrzucam. Nie tylko Minirin daje ku temu powody. Sprawdź tarczycę. Niedoczynność tarczycy powoduje właśnie tycie. Dziwne tylko, że bo aż tyle kg to dla mnie było by załamanie. Mam niedoczynność tarczycy. Dodam tylko że moja lekarka endo coś wspominała o zatrzymywaniu wody przez skórę czyli tworząc jakby "tkankę tłuszczową" tym jednak musi zająć się endokrynolog z prawdziwego zdarzenia ;)

Wesołych i spokojnych Świąt

Zanim zdiagnozowano u mnie moczówkę byłam badana pod kątem cukrzycy i tarczycy. Wyniki krwi były w normie więc i cukrzyca i tarczyca zostały odrzucone. Nie miałam jednak nigdy badania usg tarczycy...

Awatar użytkownika

Iwona u mnie badania krwi też nic nie wykazywały a USG tarczycy wykazało, że mam kłopoty z tarczycą czyli niedoczynność tarczycy. Obecnie zażywam Euthyrox 32,5mq .
Inna sprawa to ile mamy zatrzymanej wody pod skórą. Nie chciałam leżeć w szpitalu, a ambulatoryjnie nie udało się tego wykazać tak jak powinno. Prawdę mówiąc jestem leniwa do leczenia się ;)
Podobno USG tarczycy prywatnie to koszt 30 do 40 zł Sprawdź u siebie jak jest.
Powodzenia

Zrobiłam USG tarczycy, jak radziliście, na szczęście wszystko w porządku. W poniedziałek idę z listą badań do labolatorium ponieważ jak się okazało jestem w 5 tygodniu ciąży :) Moja ginekolożka jest troszkę przerażona bo jestem pierwszą jej pacjentką z moczówką :) Jednak nie spotkałam się z żadnymi informacjami aby choroba miała zagrażać ciąży. Mój endokrynolog też mówi, że nie powinno być żadnych problemów :) Ale w kartę wpisane mam ciąża zagrożona. No to teraz pozostało mi dbać o siebie i uważać na siebie :) Trzymajcie kciuki :)

Awatar użytkownika

Iwona co do ciąży to moczówka nie zagraża. Spotkałam się w swoim życiu szpitalnym (jako pacjentka) tylko z jednym przypadkiem, że pierwsze dziecko było zdrowe drugie odziedziczyło moczówkę. To nie odnosi się mnie więc nie pytaj. Nie utrzymuję z tą panią żadnych kontaktów. Leżała ze mną na jednej sali i opowiadała, że w całej rodzinie tylko ona jedna odziedziczyła moczówkę. Obie byłyśmy na okresowych badaniach na endo.
Trzymaj się i lataj od endo do ginekologa a ja potrzymam kciuki za was. Życzę duuużo zdrowia.

ja jeszcze przed leczeniem minirin przytyłam w ciągu trzech tygodni 15 kg prawie nic nie jedząc, najpewniej skok prolaktyny

teraz prolaktyna powoli spada i tak sama z niczego chudne, a jedzenia o nie nie odmawiam sobie

u mnie wychodza ciekawe rzeczy, byc moze moczówka jest po autoimmunologicznym zapaleniu przysadki, które tak sobie lubiło powracać, inne hormony co niektóre tez po za normami, tsh ok ale być może zbliża się hashimoto, sa przeciwciała.

Awatar użytkownika

Ja już mam Hashimoto. Biorę euthyrox i mam huśtawkę nastroi co mnie samą wkurza.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.