Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 26 lut 2020, 14:45

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

A mnie się takie branie jak u Kati nie przytrafiło. Zapomnę ganiam i wypijam litry. Dawkę zwiększam od dziś na nockę do 2-3 płatków na raz. Chcę się wreszcie wyspać, a nie latać do WC i zmieniać butelki puste na pełne wody niegazowanej.

Jejku :o to biedna jesteś bardzo - może to się źle wchłania u ciebie ja wsuwam pod język i nie gadam aż się rozpuści i nic nie jem nie piję jakiś czas po.

Awatar użytkownika

Nie mam pojęcia ja też tak robię ale zaczynam się już męczyć.
Jak pisałam wczoraj tak zrobiłam wzięłam 3 płatki pod język i przespałam nockę wreszcie. Wniosek: Za małe dawki dostałam jak na mój organizm. Trudno jakoś dociągnę do października.

Hm ale to wagę obserwuj i jak coś nie tak - np bóle, zawroty głowy to nie czekaj do października. Ja mam zlecenia na badania moczu i krwi na wszelki wypadek, ale to niedrogo kosztuje, więc można i prywatnie zrobić.

Awatar użytkownika

Kati dawno ciut mi przybyło wagi, ale nie aż tak by się wystraszyć. Paski nie są za ciasne :) Co do reszty to już trudno jakoś to będzie bo jak na razie poza nerką i biodrem nic nie boli. Jedynie co zauważyłam i to nie od tego m-ca to to, że uda mi brzękną, tylko uda.
Co do badań moczu i krwi też mam skierowanie, czekam by wyniki były jak najświeższe. A październik tuż, tuż . Wiem, że może być groźnie, ale znów muszę jechać więc nie mam czasu na endo wcześniej. Myślę, że nam swój organizm.
Dziś też wezmę 3 płatki. Za to w dzień biorę mniejsze dawki więc to się chyba bilansuje. Będzie dobrze bo musi być jeszcze dobrze.
Prywatnie robię wiele badań, a szczegółowo całą morfologię z detalami. Fakt jest niedrogo.

witam
Ja od wczoraj przeszedłem na minirin melt niestety kończą się zapasy areo :|
(brałem 3x1 wdech na dobe) ,narazie dawka 3x melt60 na dobe. W dzień było ok ale w nocy w sumie delikatna męczarnia ;) .Bede brał chyba 2x melt60 w dzień i na noc 1x melt120.Dodam że choruje juz na mczówke 24 lata.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów oraz założyciela forum THX andexp za przeliczanie dawek minirinu bo mój edkrynolag nie za bradzo w tym sie orientował :lol:

tymoteusz wydaje mi się, że skoro brałes 3x aero to w sumie powinienes brac 3x 1,5 melt 60 wg zawartości desmopresyny, od 120 może głowa boleć
a jeśli chodzi o przeliczanie dawek przez lekarza to większość ma takie same problemy ;)
pozdrawiam

Awatar użytkownika

Mnie głowa nadal nie boli i nadal biorę na nockę 2 "opłatki pod język. Niestety nie mam zapasów więc dniówki takie jak sobota, niedziela są piekielnie ciężkie. Jak Kopacz wejdzie na premiera może nas całkiem pozbawić takiego dobrobytu jak leki. To nie agitacja. Jestem załamana bo moja pierwsza rodzinna wyliczała mi każdą okruszkę. Drugi rodzinny nie ma o tej chorobie zbyt wiele informacji i kiepsko wypisuje recepty. Pozostała mi tylko Endo do której mogę na NFZ być tylko 2 x w roku. Ufffff już późno niedługo pozwolę sobie na 2 opłatki by do rana dożyć i wyspać się porządnie. :(

Awatar użytkownika

W sumie to generalnie wygląda następująco.
Brałem 3x1 wdech minirin areo. Po zmianach refundacyjnych i przeliczeniu dawki brałem 3x1 MELT 60. Niestety było to za mało. Po konsultacji z endokrynolog zacząłem brać 2x1 MELT 120 i to okazało się strzałem w dziesiątkę. Ogólnie nowy lek przyjmuje bardzo dobrze, bez skutków ubocznych. Badania okresowe zawsze wychodzą bardzo dobrze. Żadnych bólów głowy itp.
Jak coś się będzie działo to napisze.

P.S. Zauważyłem, że jeżeli przed zażyciem tabletki wypije pół szklanki wody to wchłania się szybciej i jakby skuteczniej.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.