Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 27 wrz 2020, 16:08

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Od razu zamieszczam drugi post z bardzo ważnym dla mnie problemem.
Córka moja 7-letnia niestety czasami nie jest w stanie wytrzymać do czasu dojścia, znalezienia toalety. Sytuacje takie mają miejsce na zewnątrz lub gdzieś, gdzie nie ma dostępu do toalety od razu, na życzenie. Nie ma problemu takiego w szkole (córka może wychodzić z klasy kiedy chce a toalety blisko) i w domu. Ale już w kinie np. gdy jest kolejka po seansie, to masakra. No i niestety wygląda to tak, że na wyjścia mała musi zakładać pieluchę na w razie czego. Inaczej nie da rady. Lekarz nasz endokrynolog zupełnie nie rozumie wagi problemu. Twierdzi, że przy tej chorobie to może się zdarzać i z czasem córka opanuje lepiej pęcherz. Zabrania ograniczania picia, żeby nie mieć problemu, bo to grozi odwodnieniem. Pediatra wszystko zwala na moczówkę, USG jamy brzusznej nie wykazało nic w nerkach czy pęcherzu. A ja nie wiem, co robić, bo moim zdaniem to nie jest normalny stan. Rozumiem, że przy zwiększonym piciu wody i mniejszym zagęszczeniu moczu, silniej odczuwa się parcia. Ale przecież nie do tego stopnia, żeby dochodziło do zmoczenia. Zwłaszcza że szukanie toalety nie zajmuje godziny.
Czytałam o nietrzymaniu moczu, osłabieniu mięśni podtrzymujących pęcherz, tyle że to dotyczy osób starszych, kobiet po porodach.
Czy w moczówce takie wpadki są normalne jak mówi nasz lekarz? Może potrzeba włączenia jeszcze jakichś leków?
Czy rzeczywiście z wiekiem będzie lepiej?
Co z tym zrobić?
Pocieszcie mnie, bo pozostaje nam przymusowe uwięzienie w domu:(
Czytam tutaj, że Wy podróżujecie, wychodzicie bez problemu. A u nas niestety "w drodze" cały czas stres:(

Widocznie każdy jest inny - jakoś zawsze udawało mi się zdążyć na czas, może to jeszcze faktycznie coś z nietrzymaniem moczu co minie z wiekiem. To wcale nie jest problem tylko osób starszych czy kobiet po porodzie. Z ciekawości sama wrzuciłam na wyszukiwarkę i to też może być problem natury emocjonalnej. W mojej rodzinie nikt tak nie przeżywał jak Ty, sama musiałam sobie radzić i nie byłam uwięziona w domu tylko wszędzie jeździłam. I nie ograniczaj picia!!!!!

jak kazali mi mierzyć ile sikam wychodziło nawet 1litr, objętości mniejszej niż o,5 litra to nie czułam, tak się pęcherz rozciągnął. u dziecka wierze, ze to możne być problem, i musi szybko i już

Ostatnio zaczęłam w większej ilości dawkować lek i córka rzadziej chodzi do wc, jest znacznie większy komfort.

Awatar użytkownika

Super jesteś :)

Witam :)
Ja się strasznie długo męczyłam z nietrzymaniem moczu.
Moczówkę mam od 3 lat a niedawno się z tym uporałam,
W dzień nie ma problemu, wychodzę do toalety normalnie, i nie zdarzają mi się takie sytuacje, ale kiedy już zbliża się noc, to potrafię chodzić z 10 razy to toalety. No i niestety po kilku razach w toalecie mój organizm jest tak wycieńczony, że nie mam siły wstawać i nawet nie wiem kiedy się posiusiam. Po prostu ze zmęczenia, organizm mnie nie budzi. Nosiłam przez jakiś czas pampersy lecz stwierdziłam że to nie poskutkuje w dalszym funkcjonowaniu. Uporałam sie z tym że o wiele wiele wcześniej chodzę spać i wtedy jakoś mój organizm ma siłę wstać, ale nie zawsze to skutkuje.
Pozdrawiam :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.