Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 27 wrz 2020, 16:44

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość

Witajcie :)
Od połowy grudnia zeszłego roku pochłaniałam i nadal pochłaniam niezwykłe ilości wody - ok 5-6 litrów na dobę (tak wiem, że można więcej, ale dla mnie to i tak sporo). Od stycznia bujałam się z badaniami krwi, moczu, było podejrzenie dny moczanowej, cukrzycy... zostałam wysłana do diabetologa i to on wspomniał o moczówce. Potem poszło szybko, bo przy kolejnej wizycie u lekarza dostałam skierowania na badania:
Krew: sód, potas, wapń.
USG jamy brzusznej.
No i skierowanie do kliniki na diagnostykę moczówki. Klinika, do której zostałam skierowana jest w mieście do którego mam 200 km i dlatego chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają takie badania. Ile trwają, jakich badań mogę się spodziewać itd. Od lekarza takich informacji nie dostałam, a dzwoniąc do kliniki dowiedziałam się, że wszelkie informacje otrzymam na Izbie Przyjęć.
Czy ktoś z tu zebranych może mi podpowiedzieć co mnie czeka?
Pozdrawiam

Witam:)
My diagnozę przechodziliśmy w marcu tego roku, jak już zostaliśmy przyjęci do szpitala poszło dość szybko. Pierwsze 2 dni robiliśmy bilans płynów, badania z krwi i moczu, trzeciego dnia test odwodnieniowy potwierdzający moczówkę czwartego dzięki cudownej pani doktor prowadzącej córka miała rezonans. Potem jeszcze parę dni na dobranie odpowiedniej dawki leku i do domku. Do szpitala trafiliśmy w niedzielę a wyszliśmy po tygodniu w poniedziałek.
Trzymam kciuki aby i u Ciebie poszło tak sprawnie. My byliśmy w Prokocimiu w Krakowie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.