moczowka.pl
https://moczowka.pl/

Moczówka a... sauna?
https://moczowka.pl/viewtopic.php?f=3&t=2272
Strona 1 z 1

Autor:  Jeweline [ 07 lut 2016, 9:21 ]
Tytuł:  Moczówka a... sauna?

Chodzicie na saune? Korzystacie? Czy w przypadku moczówki jest to wykluczone?
Oczywiście chodzi mi o pójście na basen i saunę po wzięciu leku, bo podczas "suszy" można by się chyba przekręcić ;)

Basen i sauna zawsze były dla mnie idealnym sposobem na wypoczynek i relaks w ciągu tygodnia, i ciężko by mi było teraz, po zdiagnozowaniu choroby, całkowicie z tego zrezygnować...

Autor:  Kati [ 23 lut 2016, 10:24 ]
Tytuł:  Re: Moczówka a... sauna?

Nie ma przeciwwskazań :) Sama byłam tylko ze 2 razy bo nie lubię gorąca ale na przeziębienie to najlepsze lekarstwo. Tak samo spokojnie możesz urlop spędzać w Afryce. Jeśli bierzesz leki to masz takie samo pragnienie jak zdrowi. Lekarstwo zawsze pod ręką i dostęp do wody i nie ma problemu.

Autor:  Elka [ 24 lut 2016, 21:28 ]
Tytuł:  Re: Moczówka a... sauna?

W saunie nie byłam, ale w jacuzzi super się czułam. Ciepła pulsująca woda dała lepsze działanie na nerki. Nie chciało mi się siusiu ani pić. Tak jak Kati nie widzę przeszkód.

Ktoś gdzieś pytał o alkohol. Nie pamiętam wątku - w temacie.
Tu mały problem jednak jest. Piwo 4% smakowe a więc raczej dla kobiet lepiej pić nie biorąc dawki leku lub ją zmniejszyć. Dość szybko po leku zaczyna działać alkohol, nie czujesz że pijesz ale słowa się plączą nawet po małej ilości (1 but na 2 osoby).

Autor:  Kati [ 25 lut 2016, 12:33 ]
Tytuł:  Re: Moczówka a... sauna?

Hm, ja nigdy tak nie reaguje, owszem przy mocniejszym alkoholu krócej minirin (dawniej adiuretin) działał, ale ja raczej własnie piwo wypiję lub lampkę wina. To pewnie osobista tolerancja alkoholu daje znać u ciebie - znajoma po lampce szampana traci świadomość ;) i jest zdrowa

Autor:  Elka [ 25 lut 2016, 21:59 ]
Tytuł:  Re: Moczówka a... sauna?

Kati pewnie każdy organizm jest inny no, a moja głowa najprawdopodobniej zalicza się do słabych bo alkohol piję sporadycznie. To jednak nie problem. Przed "imprezkami" o których wiem wcześniej lek biorę 2 godziny przed. Jeśli coś wypadnie niespodziewanie odpuszczam lek całkowicie lub nie piję alkoholu. Po adiuretinie nie miałam takich problemów z piwem a co ciekawsze dłużej lek działał.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/