Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 22 paź 2019, 7:55

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Mam kolejną odpowiedź, tym razem z Biura Rzecznika Praw Pacjenta. Z tej korespondencji wynika jeszcze mniej, niż z poprzedniej, ale i tak pokazuję:

Załączniki:
minirin2.jpg
minirin2.jpg [ 119.65 KiB | Przeglądany 10578 razy ]

Cały czas tylko mydlą oczy i próbują wszystko załatwić mądrymi określeniami ;/

Awatar użytkownika

Tak... Mydlenie oczu... Szczególnie ostatni akapit jest z dupy...
Napisany chyba tylko po to, żeby się od nich odpier%$&#@!
Ale nadal szczerze wierzę w Ministerstwo Zdrowia, z ich korespondencji wynika, że się tym zajmą. Chyba nie mogliby ściemniać w oficjalnym piśmie. Chociaż... Cholera wie.
No nic, czekamy.

Awatar użytkownika

WandaFil pisze:
Trudno mi zrozumieć politykę refundacji leków. Według Ministerstwa Zdrowia starsze leki miały być zastępowane nowymi lepszymi. Napewno taki jest Minirin Melt-zdecydowanie. W większości chorych każdy potrzebuje kilku opakowań miesięcznie i tu jest problem bo mało kogo na to stać. Jeżeli wszyscy chorzy zaczną brać Minirin w aerozolu to koszt dofinansowania przez NFZ będzie dużo większy, ponieważ do MinirinMelt120 refundują116 zł. a do Minirin-aerozol 157 zł. Napewno trzeba będzie więcej opakowań, ponieważ dawka jest o wiele mniejsza. Natomiast jeżeli leczenie Minirinem w aerozolu nie będzie skuteczne to skutek będzie taki że chorzy będą natychmiastowo ?lądować? na szpitalnych oddziałach. To dopiero będzie wydatek dla NFZ, bo i pobyt i leki. Czy to ma naprawdę sens. Wiadomo że jest to lek podtrzymujący życie. Musimy zrozumieć że Państwo jest biedne i będzie oszczędzać kosztem ludzi ciężko chorych i biednych. A kto ich zrozumie. Przecież Państwo to są wszyscy nie tylko chorzy biedni, ale ludzie bogaci i na stanowiskach rządzący naszym krajem.Prosimy o zrozumienie ciężkiej sytuacji ludzi bardzo chorych. Już sama choroba jest tragedią.
W.

Sylwia mnie nikt nie wypisał w areozolu do teraz. Od razu wręczono mi we wrześniu receptę na MELT. Na moje protesty prośby rodzinna była "głucha" aż do grudnia 2011. W grudniu wysłała do endokrynologa, ale z braku miejsc w rejestracji zapisano mnie na styczeń 2012. Tak żyję do dziś. Mam już list motywacyjny od edo na lek w areozolu. Jak załatwię wszystko po niedzieli napiszę jak mi poszło. To jedyny lek za 3,20 . Na Melt i mnie nie stać a i jak pisałam za słaby. Można się załamać. Dobrze że mam stare dawne dokumenty z ministerstwa i to z czasów komuny. Miałam darmo a teraz..... ????? Warto walczyć nawet pisząc do ministerstwa w Wawie. Pierwsze pismo z dawnych lat mam właśnie z tamtąd. Podobno jest nas mało bo w całej Polsce tylko 15 tyś. ale czy to prawda nie wiem. Cukrzyca się zrzeszyła a my? Nam nikt nie pomoże.

Awatar użytkownika

Elka pisze:
Sylwia mnie nikt nie wypisał w areozolu do teraz. Od razu wręczono mi we wrześniu receptę na MELT. Na moje protesty prośby rodzinna była "głucha" aż do grudnia 2011. W grudniu wysłała do endokrynologa, ale z braku miejsc w rejestracji zapisano mnie na styczeń 2012. Tak żyję do dziś. Mam już list motywacyjny od edo na lek w areozolu. Jak załatwię wszystko po niedzieli napiszę jak mi poszło. To jedyny lek za 3,20 . Na Melt i mnie nie stać a i jak pisałam za słaby. Można się załamać. Dobrze że mam stare dawne dokumenty z ministerstwa i to z czasów komuny. Miałam darmo a teraz..... ????? Warto walczyć nawet pisząc do ministerstwa w Wawie. Pierwsze pismo z dawnych lat mam właśnie z tamtąd. Podobno jest nas mało bo w całej Polsce tylko 15 tyś. ale czy to prawda nie wiem. Cukrzyca się zrzeszyła a my? Nam nikt nie pomoże.

Dziwi mnie takie zachowanie lekarza rodzinnego :shock: A do endokrynologa to, aż list motywacyjny trzeba pisać o aerozol? :?: Przecież teraz, to po prostu może być kogoś nie stać na Minirin melt... i chyba ma prawo wybrać lek, na który może sobie pozwolić i który będzie na niego działał...
Oj, a chorych na moczówkę w Polsce to jest raczej mniej... ;)

Awatar użytkownika

Myszka pisze:
Elka pisze:

Dziwi mnie takie zachowanie lekarza rodzinnego :shock: A do endokrynologa to, aż list motywacyjny trzeba pisać o aerozol? :?: Przecież teraz, to po prostu może być kogoś nie stać na Minirin melt... i chyba ma prawo wybrać lek, na który może sobie pozwolić i który będzie na niego działał...
Oj, a chorych na moczówkę w Polsce to jest raczej mniej... ;)

Nie wiem czy mniej ale tak gdzieś czytałam. Wiadomo warto pomydlić troszkę i z mózgu wodę nam robić.
Moją rodzinną nie interesowało to na czym ja żyję od wakacji. Wypisywała recepty, a ja szukałam po całej Polsce. Co do listu to chyba grubo za późno pomyślała jak pokazałam jej dokumenty z przed 30 lat. Może teraz szczęście się znów uśmiechnie i zacznę normalne życie.
Fotka ogłoszenia co do listu konsultacyjnego była za duża dlatego nie wyrzuciłam ją.

Awatar użytkownika

Słyszeliście już?
Dziś ma zostać opublikowana nowa lista leków refundowanych:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/arlukowi ... omosc.html

Awatar użytkownika

Już jest!
Jeśli dobrze rozumiem, Minirin Melt jest refundowany prawie w całości! Ha!
http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q10 ... &ma=019383

Awatar użytkownika

Miła niespodzianka wielka ulga MINIRIN MELT od 1.03.2012 jest na liście refundowowany-3.20zł.Pozdrawiam. Wirka

:D jest!!!! smiesznie bo z tego co wyczytalam to 60 Meltu jest po 8 zl z gr a 120 po 3.2zl

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.