Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 01 cze 2020, 11:19

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cześć!

Cześć!
Nazywam się Agnieszka. Na moczówkę prostą choruje od ponad roku. Powodem jest brak płata nerwowego przysadki, który uszkodził się w wyniku mikrogruczolaka przysadki. Biore narazie małą dawkę, bo połówkę 60uq rano i całą 60uq wieczorem. Nie zdecydowałam się na areozol.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie

Tytuł: Re: Cześć!

Cześć Agnieszka, witaj, aerozol ostatnio był niedostępny w aptekach więc siłą rzeczy przełączyłem się na Minirin Melt i jestem bardzo zadowolony, póki nie będę musiał, dalej będę jechał na tabletkach (lizofilat). Również mam przysadkę zniszczoną przez guza (14 lat wstecz). Bierzesz również inne hormonki?

Pozdr.

Nie biorę innych hormonów, gdyż wszystkie inne mam w normie. Jedynie z wazopresyną właśnie ciężko. Ja miałam mikrogruczolaka na przysadce, który najpierw naciskał na tylną ścianę przysadki, a potem przerwał nerwy na niej, dlatego też na rezonansie wykazało brak płata nerwowego, bo nie jest on aktywny. A co do samego mikrogruczolaka to musze się pochwalić, że sie wchłonął całkowicie, nie mam żadnych ognisk zapalnych:D Tylko niestety moczówka została. Pozdrawiam

Nu, to tylko się Agnieszka cieszyć, w momencie gdy tylko uda się pozbyć guza wszystkie inne problemy przestają nimi być. Ja mam całkowicie zniszczoną przysadkę, także moja fabryczka hormonów nie produkuje nic, nie daje też znać tarczycy żeby wypuszczała tyroksynę (sorry jeśli złe nazwy) także biorę komplecik i żyję sobie radośnie.
A z moczówką jeśli jeszcze nie to szybko się zaprzyjaźnisz :)

Ja tarczycowe też biore, bo mi za dużo produkuje TSH, ale malutką dawkę bo biore euthyrox n 50. A co do moczówki, to skoro się od niej nie uwolnie to chociaż się z nią zaprzyjaźnie:) są gorsze choroby w życiu:)
Pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.