moczowka.pl
https://moczowka.pl/

Cześć :)
https://moczowka.pl/viewtopic.php?f=8&t=3184
Strona 1 z 1

Autor:  Busby [ 21 maja 2019, 12:52 ]
Tytuł:  Cześć :)

Cześć wszystkim :)

Chciałbym dołączyć (w sumie nie mam wyjścia :P) do Waszego klubu moczówkowiczów. Znalazłem to forum jakiś czas temu, trochę powertowałem i zastanawiam się, czy jeszcze nie umarło. Jest tu kto? Potrzebuję pomocy.

W 10 lat temu (16 lat) miałem operowanego guza przysadki mózgowej czaszkogardlaka. Oczywiście pojawiła się moczówka + kilka innych rzeczy (sami na pewno wiecie). Mój problem jest taki, że nie mogę schudnąć. Ważę ponad 140kg, kiedy jadłem Bigmaci nie tyłem, kiedy przechodzę na dietę - tyję. 2000, 2500, 3000 kcal - nic. Do tego moczówka. Więc na początek chciałem zadać kilka pytań.

1. Dieta - czy ktoś na tym forum miał podobny przypadek "niechudnięcia" na diecie? Czy ktoś próbował może innych sposobów np. 10 posiłków zamiast 5, operacja zmniejszenia żołądka?

2. Od pewnego czasu wydaje mi się, że przestałem ogarniać minirin. Piję dużo, sikam dużo, czasem minirin całkowicie wysusza mi usta, że ciężko oddychać. Jednego dnia biorę 60 i wytrzymuję 10 godzin, drugiego po 2 godzinach znowu sikam wodą. Czasem biorę 120 lub 2x60. I oczywiście jak suszy, to mogę wypić ponad pół litra na raz. To "normalne"?

3. Może ma ktoś z Was endokrynologa godnego polecenia? Mój teoretycznie jest dobry, w praktyce ważę 140kg. Gdziekolwiek w Polsce, może być prywatnie.

4. Nie mam problemu z dostępem minirinu i kilku innych hormonów. Jeżeli by komuś czegoś zabrakło, albo nie było w aptece - piszcie śmiało :) Mieszkam w Trójmieście, a jak coś zawsze można wysłać gołębia :)

Autor:  Lukas [ 05 cze 2019, 23:51 ]
Tytuł:  Re: Cześć :)

Hej, forum nie umarło, a wegetuje :lol: . Myślę, że możesz liczyć na odpowiedź na swoje pytania, ale musisz się uzbroić w cierpliwość ;)

Autor:  Morcin [ 19 lip 2019, 20:00 ]
Tytuł:  Re: Cześć :)

Dzień dobry, cześć Busby. To ja miałem to samo, czaszkogardlaka (torbiel siodła tureckiego), co zaowocowało usunięciem przysadki mózgowej i pojawieniem się moczówki prostej. To było w 2006 roku, miałem wtedy 27 lat. I też wtedy dużo, dużo piłem, sikałem i przybierałem na wadze( a dokładnie to puchłem, 110 kg) . Tak było do 2010 roku, kiedy to będąc u endokrynologa, pan doktor stwierdził że mam za duży jonogram (Na, K). No i skierował minie do szpitala na "odsolenie organizmu". Byłem tam ok. 2 tygodnie i od tej pory, a to już prawie 10 lat, jestem na diecie nisko- sodowej. Czyli nie jem żadnych kiełbas, szynek, zupek chińskich czyli wszystkiego co zawiera sól. I ważę teraz 70 kg i nie mam problemów z piciem i sikaniem. To nie minirin wysusza usta tylko ta sól którą trzeba wyeliminować ze swojego menu.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/