Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 26 paź 2020, 3:28

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Anna dzięki za info ;)

Awatar użytkownika

Hej już jestem.
U mnie badanie wazopresyny kosztuje 150.- +10 zł za przesłanie wyniku do domu. W komputerze jej nie znajdziemy jak mnie poinformowano w laboratorium ponieważ wchodzi ono do specjalistycznego badania i nie jest wymieniona w cenniku. Jest to jakby cząstka badania naszej przysadki mózgowej i produkowanych przez nią hormonów.Nie dostaje się też wyniku od razu jak np przy tarczycy.
Wazopresynę można zbadać z krwi pobranej na miejscu w laboratorium jak i z moczu. Jest to wynik zagęszczenia moczu (kolor,ciężar)
Ciężar moczu z naszą chorobą waha się od 1020 do 1030 i wówczas zalicza się do normy. To tyle o tym.
U lekarki nie miałam możliwości dokładnego wypytania. Mam kłopoty i z tarczycą i ona się na niej skupiła.
mam nadzieję że wszystko zapamiętałam i nic nie pokręciłam. :)

a co do moczówki nerkowej jednak (a może i na szczęście) mam prosta przysadkowa a nie nerkową.
Była wątpliwość przez te utraty potasu itd. Ale jak się choruję 15 lat to potas w końcu ma prawo lecieć, magnez, cukier, sód i wszystko inne też.
Od 1,5 miesiąca jestem na minirin melt 60 i jest coraz lepiej:):):)

gdzieś było w którymś wątku, że moczówkę dziedziczą tylko chłopcy i jest to prawda ale tylko w przypadku moczówki nerkowej.

Już dawno powinnam tu się uaktualnić. :)

Moczówka prosta ośrodkowa, leczę się Minirin Melt 60 dawka w zależności od potrzeb od 1 do 5 na dobę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.