Moczówka prosta

Forum o chorobie Moczówka Prosta oraz towarzyszących chorobach związanych z niewydolnością przysadki mózgowej.

Dzisiaj jest 26 paź 2020, 3:52

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Czy są tu osoby z moczówką prostą idiopatyczną?
U córki na rezonansie okazało się że brak jest sygnału z tylnego płata przysadki.
Strasznie mnie stresuje choroba córeczki i chciałam Was zapytać czy jest wśród Was ktoś z podobnym przypadkiem?

Interesuje mnie czy rezonans u Was powtarzano, ewentualnie czy robiono jakieś inne badania. Nie chciałabym czegoś przegapić....

U mnie Moczówka powstała przez uszkodzenie przysadki, a winowajcą był nowotwór, więc to zupełnie inna historia. Rezonanse mam już bardzo rzadko, ale i tak wyłącznie dla sprawdzenia, czy nie mam nawrotów.

dzien dobry ,jestem pierwszy raz na forum -przed ok 20 laty stwierdzono u mnie moczowke prosta idiopatyczna -poza stalym przyjmowaniem Minirinu oraz urodzeniem piatki dzieci przez ciecie cesarskie zamiast normalnego porodu nie zaobserwowalam zadnych utrudnien czy obciazen w zyciu ,ktore spowodowane bylyby choroba. Chetnie odpowiem na wszystkie pytania

Teraz dopiero doczytalam o co chodzi .
Z tego co wiem rezonans sluzy tylko do wykluczenia ew guzow/zmian .ktore moglyby powodowac podobne objawy jak przy moczowce-jezeli zmian takich nie ma to nie powtarza sie rezonansu tak samo jak nie robi sie go osoba zdrowym -ale najwazniejszy jest zawsze kontakt z lekarzem.

Cieszę się że są osoby które normalnie żyją z moczówką:) Podnosi mnie to na duchu i to bardzo. A ta piątka dzieci to wogóle super bo tez się zastanawiałam jak to jest bez oksytocyny.
A jak wyglądało karmienie piersią, było mozliwe? - nie wiem jak u Ciebie ale u córki nie ma tylnego płata przysadki mózgowej więc pewnie i z oksytocyną może być problem a ta do karmienia chyba niezbędna. Wiesz może jak to jest?
Fajnie że jesteś na forum:)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.